«مربای شیرین» شنیدنی می شود

برنامه فرهنگی «به توان هفت» با پخش سكانس هایی از فیلم مربای شیرین همراه شنوندگان می شود

1401/12/09
|
12:15

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه فرهنگی «به توان هفت» كه با محوریت روایت داستان های عامیانه همراه سكانس هایی از فیلم های جذاب تقدیم مخاطبان می شود. این برنامه روز سه شنبه نهم اسفند این برنامه بخش هایی از كتاب خانه لهستانی به قلم مرجان شیر محمدی تقدیم مخاطبان می شود.

این كتاب داستان زندگی آدم‌هایی است كه در خانه‌ای بزرگ در جنوب تهران زندگی می‌كنند، خانه‌ای قدیمی كه قصه‌ها و رازهایی را در خود نهفته است.

كتاب خانه‌ی لهستانی‌ها داستان سه نسل از انسان‌های متفاوت در عصر پهلوی دوم را بازگو می‌كند. در این خانه هر كس اتاقی اجاره‌ای دارد، عنصر "نداشتن" گره خورده با گذشته‌ای ترسناك كه گاهی باعث رقم خوردن داستان‌های مخوفی می‌شود.


این برنامه در بخش سینمایی سكانس هایی از فیلم «مربای شیرین » را تقدیم مخاطبان می كند.

فیلم مربای شیرین در ژانر كمدی محصول سال 1380 به كارگردانی مرضیه برومند است. در این فیلم بازیگرانی چون لیلا حاتمی، مانی نوری، محمدرضا شریفی نیا، گوهر خیر اندیش و ... به بازیگری پرداخته اند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است كه جلال نوجوان، هر چه سعی می كند نمی تواند در شیشه مربا را باز كند، از مادر، همسایه، دوستان، معلمان و بقال محله كمك می طلبد اما هیچ كس قادر به باز كردن آن نیست و سرانجام مشخص می شود تمام شیشه های كارخانه مرباسازی همین شكل را دارند.

«به توان هفت» از شنبه تا چهارشنبه ساعت12:30 به تهیه كنندگی مژگان فرزین و اجرا امیرحسین مدرس تقدیم مخاطبان می شود.

دسترسی سریع