50 سال با این میكروفن بزرگ شدم

در بخش ویژه مراسم اختتامیه دومین دوره جشنواره زیر چتر لبخند از منوچهر آذری بازیگر هنرمند حوزه طنز تقدیر و از تابلو عكس او توسط علی بخشی زاده معاون صدای سازمان صدا و سیما رونمایی شد

1401/12/20
|
11:18

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، اختتامیه دومین جشنواره طنز و رادیو (زیر چتر لبخند) عصر روز گذشته 15 اسفند با حضور علی بخشی زاده معاون صدا، حسین قرایی مدیر كل روابط عمومی صداوسیما، شاهید مظفری قائم مقام معاونت صدا، حمیدرضا افتخاری مدیر رادیو صبا، برخی مدیران شبكه های رادیویی، هنرمندان و جمعی از پیشكسوتان طنز رادیو از جمله عباس محبی، علیرضا جاویدنیا و منوچهر آذری و جواد انصافی و امیر پارسی با شعار (همه با هم زیر چتر لبخند) در استودیو شماره یك ساختمان شهدا برگزار شد.

در بخش ویژه این مراسم از منوچهر آذری بازیگر هنرمند حوزه طنز تقدیر و از تابلو عكس او توسط علی بخشی زاده رونمایی شد.

آذری با صوت های معروف سالن را طنین انداز كرد و سازدهنی اش را با خود آورده بود، برای حضار در این مراسم ساز زد و بخشی از تكیه كلام ها و نمایش های قدیمی اش را اجرا كرد.
او پشت میكروفون قرار گرفت و گفت: من 50 سال است با میكروفون زندگی می كنم. خوشحالم كه دوستان یاد من پیرمرد افتادند و من را به این مراسم دعوت كردند. با اینكه حالم خوش نبود اما دلم می خواست به این مراسم بیایم و در این جمع دوست داشتنی باشم.
وی در ادامه این شعر را برای مردم خواند، «زحق توفیق خدمت خواستم، دل گفت پنهانی، چه توفیقی از این بهتر منوچهر آذری كه خلقی را بخندانی»
آذری به خاطرات شیرین شما همكاران رادیو صبا اشاره كرد و گفت: الان هم دوباره از طرف معاون صدا به همكاری با رادیو فرهنگ دعوت شدم و تلاش می كنم آنجا لبخندی به مردم هدیه كنم.
بازیگر طناز رادیو و تلویزیون در ادامه بیان كرد، صدا و سیما همیشه به من لطف داشته است شبكه تلویزیونی مستند از من یك فیلم تهیه كرده است كه بارها از شبكه آی فیلم پخش شده است
آذری خطاب به مخاطبان و حاضرین گفت: می دانید چرا این فیلم بارها پخش شده است؟ چون مردم را دوست دارم من عاشق مردمم هستم، 14 سال در جمع همكارانم با «صبح جمعه با شما» لبخند و شادی را به خانه هایشان بردیم و همیشه آرزو مند خوشحالی و لبخند آنها هستم.
آذری در ادامه گفت: خانواده موفق دارم خدا را شكر سه تا از فرزندانم پزشك هستند.
دكتر شهریار آذری در بیمارستان مهدیه تهران فوق تخصص اطفال است و بارها من پیرمرد به شوخی به او توصیه كردم، پسران من پیر شدم بیا برو خارج شاید موفق تر باشی ولی پسرم خطاب به من می گوید، من با محبت و لطف این مردم كه به شما داشتند به این موفقیت رسیدم با پول مردم دكتر شده ام و باید به همین مردم خدمت كنم.
آذری در ادامه از همسرش تشكر كرد و با بیان شیرین و طنز خطاب به همسرش گفت: اگر عیال غرغرو نبود تا الان من هفت كفن پوشانده بودم. همسرم همیشه مشوق و پشتیبان من بوده است و من همیشه سپاسگزار لطف و محبت های او هستم.
وی همچنین ادامه داد: من عاشق مردم ایران هستم و همیشه سعی كردم آنها را بخندانم
وی در پایان گفت: امیدوارم دل ملت ایران همیشه شاد باشد. من معتقدم همیشه باید لبخند زد، نه فقط زیر چتر. در پایان مراسم نیز برگزیده ها با پیشكوتان طناز رادیو عكس دسته جمعی یادگاری گرفتند.

دسترسی سریع