رادیو ایران در شهادت امام جعفرصادق(ع) به سوگ می نشیند

رادیو ایران، همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) ششمین پیشوای شیعیان، ویژه برنامه های مختلفی را تدارك دیده است.

1402/02/25
|
17:43

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «باغ ارغوان، خانه دوست اینجاست، خورشید نامه، نوبت نوا، گویای راستین، راه شب، عصمت صادق، به نام عشق، به افق آفتاب، پیشوای صادق، پیام نجات بخش» عنوان ویژه برنامه هایی است كه به شرح زیر تقدیم می شود.
«باغ ارغوان» 25 و 26 اردیبهشت، نواها و آیین های مناسبتی را با اجرای مریم نشیبا و تهیه كنندگی ندا حاجی اسماعیلی ساعت 15:00 پخش می كند.
«خانه دوست اینجاست» درهمان تاریخ با موضوع خدمت به مردم و با حضور حجت الاسلام محمد پویا مفرد و به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای حمیدرضا رضایی ساعت 17:30 به روی آنتن می رود.
«خورشید نامه» گلچینی از كلام بزرگان در خصوص امام جعفرصادق(ع) است كه به تهیه كنندگی عبدالله علایی 25 اریبهشت ساعت 22:00 تقدیم علاقه مندان می شود.
«نوبت نوا» سوگواره ای برای شهادت امام جعفر صادق(ع) است كه 25 اردیبهشت ساعت 22:30 و 26 اردیبهشت ساعت 8:30 به روی آنتن می رود.
«گویای راستین» ویژه برنامه دیگری است كه با محوریت آداب بحث در گفتگو با توجه به شخصیت علمی امام جعفر صادق(ع) و الگو برداری از ایشان دوشنبه 25 اردیبهشت ساعت 23:30 پخش می شود.
«راه شب» بامداد سه شنبه 26 اردیبهشت نیز در بخش های مختلف مروری بر زندگی امام جعفرصادق(ع) دارد.
«راه شب» بامداد سه شنبه به تهیه كنندگی سعید مبشری و اجرای داود حیدری 00:30 بامداد پخش می شود.
«عصمت صادق» ویژه برنامه دیگری است كه همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) 26 اردیبهشت با نگاه به سیره امام جعفر صادق(ع) ساعت 5:00 پخش می شود.
«به نام عشق» نیز در سالروز شهادت ششمین پیشوای شیعیان با محوریت مشاركت فرزندان در كارهای انسان دوستانه و خیرخواهانه با حضور دكتر نیره آزادی مدرس دانشگاه در حوزه اخلاق به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای یاسر دعاگو و مینا صفایی ساعت 9:00 روز سه شنبه 26 اردیبهشت تقدیم مخاطبان رادیو ایران می شود.
«به افق آفتاب» 26 اردیبهشت نیز نگاهی به سیره امام صادق (ع) و شهادت ایشان دارد.
این برنامه به تهیه كنندگی عبدالله علایی و اجرای حسن همایی ساعت 11:40 پخش می شود.
«پیشوای صادق» نام ویژه برنامه دیگری است كه با نگاهی به ویژگی های شخصیتی امام صاداق (ع) 26 اردیبهشت ساعت 14:35 پخش می شود.
و «پیام نجات بخش» یك نمایش در خصوص زندگی امام جعفر صادق(ع) است كه در سالروز شهادت ایشان ساعت 22:00 از رادیو ایران موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ریف 558 كیلوهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع