مشاور فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیاء : 7 ساعت بعد از شروع جنگ عازم جبهه شدیم

مشاور فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیاء با ذكر خاطره ای از اعزام اولین گروه دانشجویان دانشگاه امام علی(ع) به جبهه ها گفت: تنها 7 ساعت از جنگ گذشته بود و دانشجویان با عنایت به مكتب امام حسین(ع) تردیدی برای اعزام نداشتند.

1396/07/07
|
14:45

امیر سرتیپ قاسم فراوان كه در برنامه "شرح شیدایی" رادیو گفت وگو سخن می گفت، با بیان اینكه در دوران دفاع مقدس در مقابل تعدی و تجاوز قرار گرفتیم، اظهار كرد: «پس از پیروزی انقلاب اسلامی دولت مردان اعلام كردند كه با هیچ كشوری جنگ نداریم و مصداق بارز آن نیز حفظ تسلیحات موجود بود و خرید [تسلیحات جدید] از طریق مسئولان جمهوری اسلامی به صورت یك طرفه منتفی اعلام شد.»

وی با اعلام اینكه ما قصد جنگ با هیچ كشوری را نداشتیم، ادامه داد: «دشمن آمده بود تا جنگ را برای نظام نوپای ما به وجود آورد اما شب بعد از حمله ی اولیه و گستاخانه ی دشمن، جمعی از دانشجویان دانشگاه امام علی-ع- به جای اینكه منتظر دستور باشند، به پادگان خود مراجعه كردند. این ها جوانانی بودند كه در نظام گذشته پرورش یافتند اما نفس پاك و منزه امام-ره- فرمود این ها همگی از عموم مردم و پرورش یافته ی منبر امام حسین-ع- هستند.»

امیر سرتیپ فراوان روحانیون را مصادیق تاثیر نهضت عاشورا و قیام كربلا بر جوانان شیعه و نظامیان و ارتشیان دانست و افزود: «از براندازی نظام پیشین، تنها 20 ماه می گذشت كه جنگ تحمیلی عراق علیه ایران شروع شد؛ حال چطور در این مدت، این جوانان برای نبرد حاضر و آماده شدند؟! و از روز نخست تا روز آخر جنگ كسانی كه تردید داشتند نیز به یك مجاهد فی سبیل الله بدل شدند!»

این فرمانده هشت سال دفاع مقدس از حضور 800 دانشجوی 19 تا 20 ساله برای حضور داوطلبانه در جبهه ها سخن گفت و یادآور شد: «بنده ارشد این دانشجویان بودم و وقتی اعلام كردیم قصد حضور در جبهه را داریم، تنها از شروع جنگ 7 ساعت گذشته بود. شهید نامجو به بنده گفتند [شماها] دانشجو هستید و [از نظر نظامی گری] جنگ بر شما واجب نیست.»

امیر سرتیپ فراوان با ذكر این خاطره ادامه داد: «خطاب به دانشجویان سال دوم و سوم كه در تاریكی شب در میدان [محل قرارمان] تجمع داشتند، اعلام كردم فرمانده می گوید اگر داوطلب هستید، عازم شوید. هنوز جبهه بندی و صف آرایی ها شكل نگرفته بود. صدای رسای این بچه ها را می شنیدم كه یكپارچه گفتند لبیك یا حسین-ع-»

دسترسی سریع