تحلیل گر ارشد مسائل سیاسی؛ دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی از جنگ نرم وارد جنگ سرد شد

دكترمحمود ساجدی فر بیان كرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنی كه تا دیروز جنگ نرم به راه انداخته بود و كودتا و تحریم‌های منطقه‌ای و شورش‌ها را سامان می ‌داد، از جلد جنگ نرم بیرون آمد و وارد جنگ سرد شد.

1396/07/06
|
09:48

برنامه "گفتگوی سیاسی" با موضوع (نقد و بررسی ظرفیت‌های گفتمان انقلاب اسلامی از هشت سال دفاع مقدس تا مدافعان حرم) و با حضور دكترمحمود ساجدی‌ فر، كارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن شد.

دكترمحمود ساجدی فر تحلیل گر ارشد مسائل سیاسی در مصاحبه با رادیو گفت ‌وگو بیان كرد: خالق گفتمان انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) است و این گفتمان را خارج از شخصیت ایشان نمی‌توان دید. به عبارتی هر فردی كه می‌خواهد گفتمان انقلاب اسلامی را بشناسد، باید نخست اندیشه‌های امام را در یابد. كه گفتمان امام نیز برگرفته از اسلام است، یعنی ظرفی كه مظروف آن اسلام با دو پشتوانه قرآن و عترت است.

وی افزود: به دلیل همین پشتوانه، انقلاب اسلامی ما در جهان ویژه بود، به عبارتی نسبت به سایر انقلاب‌ها كه در جهان روی داد و بیشتر مادی بودند از اهمیت بیشتری برخوردار بود ، همچنین انقلاب ما از رهبری ویژه با گفتمانی خاص برخوردار بود. از طرفی امام در آغاز انقلاب، با همین گفتمان توانستند پیروز این عرصه باشند. انقلابی كه همان گونه كه امام فرمود با تكیه بر مردم به پیروزی رسید.

این كارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: گفتمان امام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای اداره مملكتی كه آشفته و بهم ریخته بود، نهادهای انقلابی را پایه‌ ریزی كرد. در مقابل دشمن از دشمنی دست برنداشت، دشمنی كه تا دیروز جنگ نرم به راه انداخته بود و كودتا و تحریم‌های منطقه‌ای و شورش‌ها را سامان می‌داد، از جلد جنگ نرم بیرون آمد و وارد جنگ سرد شد.

دكترساجدی‌فر اظهار كرد: صدام، دست‌ پرورده انگلیس با كودتا حاكم عراق شد و پس از آن با ادعای قدرت كاذب خود ، جنگ تحمیلی علیه ایران را رقم زد، این حمله و اعلان جنگ در حالی رخ داد كه انقلاب اسلامی هنوز نهال نورسی بود، اما انقلاب اسلامی ایران كه شاخصه‌های خاص خود مثل استكبارستیزی را داشت. با تسلیم‌ناپذیری در برابر دشمنان پیروز میدان شد.
وی با اشاره به یكی دیگر از مولفه‌ های انقلاب اسلامی افزود: حمایت از مظلومان و ستمدیدگان یكی دیگر از شاخص‌های این انقلاب است، به طوری كه انقلاب اسلامی پناهگاه مسلمانان آزاده جهان شده است.

این كارشناس مسائل سیاسی تصریح كرد: همان ‌طوری كه امام فرمودند؛ "من انقلاب را با تكیه بر همین مردم به پیروزی رساندم." مردمی بودن و تكیه بر پشتوانه مردم از شاخص‌های دیگر انقلاب اسلامی است، از طرفی روحیه شهادت‌ طلبی و ایثارگری كه درخون و رگ این مردم جریان دارد ثمره این انقلاب شكوهمند است، روحیه‌ای كه در طول هشت سال دفاع مقدس باعث استقامت رزمندگان و مردم كشورمان شد.

دسترسی سریع