یك متخصص تغذیه تاكید كرد: تغذیه كودك، بسیار مهم تر از تغذیه بزرگسالان است/ غذاهای متنوع و مغزی برایشان فراهم كنید

یك متخصص تغذیه گفت: بدن ما اساساً نیاز به 50 ریز مغذی و تعداد كثیری آنتی اكسیدان دارد.

1396/07/06
|
10:00

دكتر ضیاالدین مظهری متخصص تغذیه در گفتگو با برنامه یك نكته یك متخصص شبكه رادیویی سلامت با بیان این مطلب افزود: خانواده هایی كه عادت دارند در وعده های غذایی، به مصرف چند خورشت اكتفا و خود را از غذاهای دیگر محروم كنند باید به نكاتی توجه داشته باشند.
وی ادامه داد: بدن من و شما ضمن اینكه احتیاج به دریافت انرژی حاصل از مصرف پروتئین دارد و می خواهد انرژی لازم را برای فعالیت های ارادی و غیر ارادی خود تامین كند.
این متخصص تغذیه در ادامه تصریح كرد: حتی از رنگ و بوی غذاها لذت ببرد، وظیفه دارد 50 ریز مغذی را نیز به بدن برساند كه شامل 13 ویتامین و 16 ماده معدنی ، 20 اسیدامین ضروری و غیر ضروری و تعدادی آنتی اكسان یا متابولید های مونودی پولید ساكاریتا و ...یا تك قندی ها و دوقندی ها و چند قندی ها و همین طور روغن های اشباع شده و اشباع نشده تك باندی و اشباع نشده چند باندی است.
مظهری تاكید كرد: توجه به این نوع تغذیه، به ویژه برای كودكان، ضروری است زیرا در حال رشدند و به سبب فعالیت های ارادی و غیرارادی احتیاج به انرژی بیشتری دارند.
وی در ادامه بیان كرد: پس توجه به تغذیه كودك، بسیار مهم تر از تغذیه بزرگسالان است. بی توجهی به آن، ضمن ضعیف شدن بدن و در معرض بیماری قرار گرفتن، در روند رشد كودك نیز، اختلال ایجاد می كند.
مظهری در پایان اظهارداشت: بنابراین، باید به تامین مواد غذایی آن ها توجه نشان داد و غذاهای متنوع و مغذی برایشان فراهم آورد و توجه به این نكات را همواره باید به خانواده ها یادآوری كرد.

دسترسی سریع