ویژه برنامه های رادیو قرآن در روزهای تاسوعا و عاشورا

شبكه ی رادیویی قرآن در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی با چند ویژه برنامه در خدمت شنوندگان خواهد بود.

1396/07/07
|
08:15

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، شبكه ی رادیویی قرآن در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(8 و 9 مهر) با ویژه برنامه های متنوع در خدمت شنوندگان خواهد بود.
ویژه برنامه ی"چراغ هدایت" شامل سخنرانی با موضوع شخصیت امام حسین(ع) و یارانشان، اشاره به فواید زیارت و گریه بر سیدالشهدا(ع) و سخنرانی ویژه ی تاسوعا و عاشورای حسینی به سمع علاقه مندان خواهد رسید.
بهره ای از كلام بزرگان شامل سخنرانی آیت الله ضیاء آبادی با موضوع امر به معروف و نهی از منكر هدف از قیام امام حسین (ع) روزهای تاسوعا و عاشورا از رادیو قرآن پخش می شود.
یكی دیگر از برنامه هایی كه روزهای تاسوعا و عاشورا از رادیو قرآن تقدیم شنوندگان خواهد شد حسینیه است؛ در ویژه برنامه ی "حسینیه" سخنرانی علما و بزرگان دین اسلام از جمله مقام معظم رهبری، آیت الله جوادی آملی، آیت الله حسن زاده آملی، حجت الاسلام مؤمنی، دكتر رفیعی و آیت الله وحید خراسانی در خصوص قیام عاشورا و فلسفه ی نماز پخش خواهد شد. روضه و مرثیه خوانی نیز از دیگر آیتم های این ویژه برنامه است.
زیارت پر فیض وارث با صدای عباس میرداماد و زیارت جامعه كبیره به مناسبت ایام سوگواری شهادت امام سجاد(ع) و همچنین تاسوعای حسینی به سمع شنوندگان خواهد رسید.
"قرآن كربلا" ویژه برنامه ای است كه تاسوعا و عاشورا ساعت 9:15 تا 10 با موضوع واقعه عاشورا و كربلا و ارائه راهكار برای زندگی امروز به سمع شنوندگان می رسد. در هر برنامه با بیان یك موضوع در رابطه با عاشورا به آیات متناسب با آن نیز اشاره خواهد شد.
یكی دیگر از برنامه های این شبكه ی رادیویی روزهای تاسوعا و عاشورا "حدیث بندگی" بوده كه با هدف ارائه ی آموزه های قرآنی صحیفه سجادیه و استفاده آن در زندگی امروز و پرداختن به موضوع ارتباط كلامی امام سجاد(ع) با قرآن(حدیث ثقلین) تقدیم مخاطبان می شود. این برنامه ساعت 12:45 به مدت 10 دقیقه پخش خواهد شد.
نمایش رادیویی وقایع كربلا و روز دهم از دیگر برنامه های این شبكه ی رادیویی است كه روزهای 8 و 9 مهرماه تقدیم مخاطبان می شود.
كلام خوبان، پخش زیارت جامعه كبیره و معرفی كتاب هایی با موضوع قیام عاشورا از دیگر برنامه های رادیو قرآن در این ایام است.
فرازهای تلاوت ناب و اول بار پخش از قاریان ایرانی و مصری نیز" شب تاسوعا تا شام غریبان" از رادیو قرآن به سمع شنوندگان می رسد.

دسترسی سریع