پیام رئیس سازمان صدا وسیما به مناسبت روز ملی رادیو

رئیس سازمان صدا و سیما در پیامی روز ملی رادیو را «روز تحكیم همدلی میان اهالی رادیو و خانواده بزرگ این رسانه» توصیف كرد.

1401/03/01
|
12:39

متن پیام به شرح ذیل می باشد :

«باسمه تعالی

روز چهارم اردیبهشت –روز رادیو– را گرامی می داریم .روزی كه رادیو در ایران ما شنیده شد و اكنون هشتاد و دو سال از آن رویداد بزرگ سپری می‌شود.

امروزه در كشورمان؛ رادیو رسانه ای فراگیر و موثر به شمار می آید كه سعی دارد با بهره گیری از آخرین فن آوری‌های بومی‌شده ارتباطی، با شبكه‌ها و كانال های متنوع تخصصی و با ماموریتهای مختلف به سرعت و به درستی، پاسخگوی نیاز شنوندگان خود باشد. امروزه مردم با رادیو انس دارند و احساس صمیمیت می‌كنند، خواستها و مطالبات خود را با اهالی «صدا» در میان می‌گذارند و خاطرات و دلمشغولی‌هایشان را در همصدایی با رادیو جستجو می نمایند. یادمان نمی رود؛ رادیو درتمام فرازها و فرودهای تاریخ سرزمین مان- در بطن حوادث و بحرانها- همواره در كنار مردم حضور داشته است. در طول هشت سال دفاع مقدس، امواج رادیو حامل اخبار پیروزی‌ها و رشادت های بهترین فرزندان این سرزمین سرافراز بود و هم اینك نیز به سهم خود، تاریخ افتخارات مردم مان را مرور می‌كند و به ثبت می رساند. افتخار بزرگی است كه این رسانه گرم و پویا با وجود تكثر رسانه‌ها، شان و منزلت خود را حفظ كرده است و هرگز به جاذبه‌های سطحی دچار نشده و برای مخاطبان همراهش، مورد وثوق است و مرجعیت دارد. قطعا این دستاورد خطیر و افتخار روشن، مرهون مجاهدت رسانه ای همكاران بی ادعای ما در معاونت صداست كه شبانه روز و بی وقفه و در كوران معضلاتی چون همه گیری بیماری كرونا، مخلصانه و هنرمندانه با تولید برنامه‌های وزین، خدمتگزار عرصه خبر و اطلاع رسانی و فرهنگ والا و درخشان كشورمان هستند. روز رادیو در واقع روز قدردانی از زحمات اهالی رادیو و روز و بهانه تحكیم همدلی میان اهالی این رسانه و خانواده بزرگ مخاطبان آن است.

جا دارد یادی كنیم از شهدای رادیو كه با فداكاری و نثار خون پاكشان در جبهه‌های حق علیه باطل و پس از آن در راه انجام وظیفه،حرمت و اعتباری گران به رادیو عطا كردند و نامشان اینك یادآور رسالت بزرگ و الهی رسانه ای ما توصیف می‌شود.»

دسترسی سریع