علی بخشی زاده معاون صدا : آمریكای جنایتكار منتظر انتقام مستضعفان جهان باشد

در مراسمی با حضور علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی، زینب سلیمانی دختر سپهبد شهید مدافع حرم حاج قاسم سلیمانی ، جمعی از شخصیت های كشوری و لشگری، شبكه رادیویی مقاومت برای سومین سال متوالی آغاز به كار كرد.

1401/10/13
|
13:17

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا ، این مراسم در استودیو شماره یك ساختمان شهدای رادیو و با پیام آیت الله دكتر ابراهیم ریئسی ریس جمهور آغاز شد . ایشان در بخشی از پیام خود ضمن اشاره به جایگاه والای شهید سپهبد مدافع حرم حاج قاسم سلیمانی گفت: شخصیت شهید سلیمانی نه به عنوان یك شخص بلكه به عنوان مكتب شناخته شده است. چرا كه ایشان می تواند در كشور و جهان اسلام جریان سازی كند .اقدام بسیار مباركی كه امروز رقم خورد و رادیو مقاومت برای تبیین جریان مقاومت ،آگاهی بخشی ، ایجاد آمادگی در همگان ، جوانان منطقه و ملت های تحت ستم در دنیا به اینكه راه ،" مقاومت" است و تسلیم و وادادگی نیست.من از دست اندر كاران رادیو مقاومت تشكر می كنم و به این عزیزان خسته نباشید عرض می نمایم.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: تاسیس و آغاز به كار رادیو مقاومت كه در ایام شهادت شهید سلیمانی شكل می گیرد نشان از نماد ایستادگی و مقاومت است . نماد مبارزه با تروریسم شهید سلیمانی است . چهره او ،توجه او، دشمن ستیزی و دوست داشتن خانواده شهدا ، سلوك او و تبین او برای جامعه برای مقاومت بیشتر ایجاد امادگی میكند. امیدوارم با توفیق خدا در این مسیر كه امتداد جریان عاشوراست حركت كنیم.

در ادامه این مراسم علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی ضمن بیان فضایل اخلاقی شهید سلیمانی گفت:همه باید تلاش كنیم تا مانند ایشان و شهید سلمانی ها باشیم رمز محبوبیت سردار سلیمانی به عنوان سید شهدا مقاومت در میان مردم و اذهان چیست كه هنوز داغ شهید سلیمانی بر قلب‌ها ما سنگینی می‌كند. بهترین پناهگاه برای این جواب این سؤال را در قرآن یافتم كه سوره مریم و آیات پایانی این سوره است كه می‌فرماید: به‌درستی كسانی كه ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند خداوند اینها مورد محبت مردم قرار می‌دهد و مردم گرداگرد اینها قرار می‌گیرند و به اینها عشق می‌ورزند و همه شهدای ما همین هستند.
معاون صدا ضمن اشاره به بیانات حضرت امیر المومنین در نهج‌البلاغه بیان كرد: در نهج‌البلاغه می‌فرماید در گذشته برادر دین‌دار داشتم كه خدا در دلش بود و به‌خاطر اینكه دنیا و مافیاها در چشمش كوچك بود و همین دلیل باعث شده در چشم خیلی بزرگ بیاید. از سلطنت هوا و هوسش به دور بود زیر سلطه هوای هوسش نبود اشتها نمی‌كند آنچه را كه نمی‌یافت و زیادی روی نمی‌كرد
وی ادامه داد : سردار سلیمانی اكثر اوقات مهر سكوت به لب زده بود، البته نه از سر عجز و ناتوانی وقتی كه لازم بود به سخن بیاید سردار سلیمانی استاد سخن بود و تشنگی سؤال‌كننده را سیراب می‌كرد.به چشم ضعیف می‌آمد، اما وقت كار و زمان به میدان آمدن مثل شیران غران بود. پیش از حضور در مجلس داوری، قضاوت نمی‌كرد و هیچ‌كس را به‌خاطر كاری كه انجام می‌داد ملامت نمی‌كرد تا اینكه عذرش را می‌شنید. جلوه‌های زیادی در برخورد‌های سردار سلیمانی می‌تواند در سیر این بزرگوار بینید مصداق این صحبت امیر المومنین است.

وی در ادامه خاطر نشان كرد: اهل درد دل با انسان‌هایی مثل خودش نبود؛ بلكه باخدا درد دل می‌كرد شب‌های جان‌سوز حاج قاسم و آن دلدادگی و راز و نیازهای عاشقانه او باخدا برای ما مثال‌زدنی است. هركسی كه رهرو این مسیر نورانی مقاومت است شهید حاج قاسم سلیمانی كه یادآوری او برای ما تذكر است ما باید سعی كنیم خودمان مثل شهید قاسم سلیمانی و شهید سلیمانی‌ها كنیم. او هر چه انجام می‌داد می‌گفت . در سالی كه حكومت سوریه در حال سقوط بود، ایشان در دیداری كه با حضرت آقا داشتند وقتی شنیدند كه آقا فرمودند باید حكومت سوریه پابرجا بماند، پیرو حرف رهبر قبول كرد و پرچم را به دست گرفت . ایشان اصلاوابدا حرفی نزد و به میدانی رفت كه ظاهر میدان به نفع جبهه دشمن بود؛ ولی وعده الهی شد.

وی در پایان افزود : رادیو مقاومت صدای گفتمان مقاومت، مكتب زلال ،حیات بخش و روح بخش سلیمانی است . شهید سلیمانی نمادی ماندگار از مقاومت است و آمریكای جنایتكار منتظر انتقام مستضعفان جهان در این شهید و یار بزرگوارش شهید ابومهدی المهندس باشد . در سومین سالگرد شهادت سلیمانی رادیو مقاومت متفاوتی را می شنوید . وی در پایان سخنان خود از تمام دست اندر كاران و مدیران رادیو مقاومت تشكر كرد.
ایرانمنش از همرزمان شهید سلیمانی در سخنانی درباره روش‌هایی كه سردار سلیمانی را به این درجه و مقام رساند گفت: این ویژگی‌ها اخلاص او و بی ریا كار كردنش بود. كاری را كه شروع می‌كرد حتماً به پایان می‌رساند.
وی ادامه داد: امروز اگر جبهه مقاومت پیروزی‌هایی نصیبش شده از پیگیری‌های سردار سلیمانی است. شهید سلیمانی از مردم، در مردم و با خود مردم بود. او همیشه به درخواست‌های مردم توجه می‌كرد. یكی دیگر از شاخصه‌های شهید سلیمانی كه به این مرتبه رسید احترام به پدر و مادرش بود. روزی نبود كه در وسط عملیات‌ها، پدر و مادرش را یاد نكند و با آنها تماس نگیرد.دشمنانی كه این روزها چنگ و دندان تیز كرده‌اند بدانند این انقلاب به راحتی به دست نیامده است. همانطور كه سردار سلیمانی و دیگر شهدا در وصایای خود گفته‌اند مردم در آخرین قطره خونشان پای این نظام هستند.جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح كشور گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی محور مقاومت در منطقه چنان فعالیت كرد كه امروز با افتخار می‌گویم در حوزه نظامی به بلوغ و قدرتی رسیدیم كه دشمن قدرت تعرض به خاك ما را ندارد.
در ادامه این مراسم امیر سرتیپ دوم ستاد ابراهیم گلفام جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح گفت: بسیار افتخار است كه دررابطه‌با انسان بزرگی صحبت كنیم كه نقشش نه در ایران اسلامی بلكه در جهان طنین‌افكن شده است. شهید سردار سلیمانی در زمان دفاع مقدس مسئولیت‌های سنگینی بر عهد داشتند و خودساختگی بسیار بزرگی را پیدا كردند. ایشان بعد از دفاع مقدس بارها در معرض شهادت قرار گرفتند.كارهایی كه سردار سلیمانی در ابتدا ورودش به سپاه قدس برای دوستان دور و نزدیك انجام داد حتی برای جبهه مقاومت خیلی آشنا نبود.ورود سردار سلیمانی به جبهه مقاومت یك اتفاق بسیار بزرگ برای جهان اسلام بود؛ همچنان كه نهضت عاشورا اسلام را تا امروز زنده نگه داشت تا به دست ما برسد.
جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح كشور بیان كرد: كاری كه امروز در این مقطع تاریخی در حال انجام آن هستیم، و به‌عنوان مكتب حاج قاسم سلیمانی مطرح می‌شود، در مسیر انقلاب اسلامی قرار دارد و چیزی جدا از آن نیست. اینها نمادها و شاخص‌هایی است كه باید از آن استفاده كنیم.این افراد از من درخواست داشتند و عنوان می‌كردند كه ما در دوران مقدس نبودیم؛ اما در این دوران كه هستیم جبهه مقاومت رقم خورده و احساس می‌كنیم، در این جبهه باید حضور داشته باشیم و هیچ چیزی هم نمی‌خواهیم.این سیل جوانان خواسته تكراری داشتند و می‌خواستند جامانده نباشند؛ حاج قاسم چه كرده و چه دل‌هایی به سمت خودش آورده است حتی آدم‌های كه شاید شكل ظاهرشم شكل ما نبود؛ اما عاشق این مرام حاج قاسم بودند.
گلفام عنوان كرد: كاری سردار سلیمانی كرد شاید خیلی كاركرد نظامی‌اش بارز باشد؛ اما جلوه‌های شخصیتی حاج قاسم به‌گونه‌ای بود كه همه او را سرلوحه خود قرار می‌داند او هیچ‌وقت خود را جلوتر از شهدا نمی‌دانست، حاج قاسم برای تمام صحنه‌ها یك صحنه‌ها مقاومت است، حرف برای گفتن دارد.

وی افزود: اگر سردار سلیمانی نبود داعش به مركز ایران رسیده بود كه نشانه‌های آن بود، یعنی همیشه هم در حوزه اسلامی و مسائل دینی و مذهبی را می‌گفت و هم بحث‌های ملی؛ ایشان معتقد بود اگر جبهه مقاومت نبود این شجره ناقص به مرزهای ایران می‌رسد.مردم شهر بغداد باور كرده بودند كه بغداد سقوط می‌كند و اگر حاج قاسم و یارانش نبودند نظام سیاسی در آنجا سقوط كرده بود و داعش و یاران باطلش به حرمین شریفه می‌رسیدند.اگر فرهنگ مقاومت نبود و جبهه مقاومت شكل نمی‌گرفت معلوم نبود امروز وضعیت شیعیان در دنیا به شكلی بود. رژیمی كه فكر می‌كرد تا مرزهای جمهوری اسلامی ایران برسد به چه جایی رسید؟ شهید حاج قاسم سلیمانی، محور مقاومت را چنان در منطقه فعال كرد كه امروز با افتخار می‌گویم در حوزه نظامی به بلوغ قدرتی رسیدیم كه دشمن هرگز قدرت تعرض به خاك ما را ندارد. بخش عمده‌ای از این اقتدار و بازدارندگی در حوزه مقاومت رقم خورد.
در ادامه این مراسم از خانواده‌های شهید معصومیان از شهدای شاهچراغ، خانواده شهید آرمان علی وردی و خانواده شهید عجمیان تجلیل و همچنین از تعدادی كتب هم رونمایی شد.
این كتابها به قلم دكتر علیرضا داودی در سه بخش «نخستین دایره المعارف علوم شناختی»، «روایت رنگ‌ها» و «ساعت24و 1 دقیقه» منتشر شده است.
خاطر نشان می شود رادیو مقاومت برای سومین سال متولی و از طریق طول موج 5/95 قابل دریافت است.

دسترسی سریع