دست پر شبكه های رادیویی در ایام الله دهه فجر

شبكه های رادیویی در بهار آزادی امسال نیز با تولید و پخش برنامه های گوناگون، رشادتهای مردم انقلابی ایران اسلامی را به سمع و نظر مخاطبان می رسانند.

1401/11/09
|
15:11

رادیو انقلاب، طنین صدای ملت ایران
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا: طی چند سال گذشته تاكنون معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران در اقدامی راهبردی «شبكه رادیویی انقلاب» را تاسیس كرده است كه به صورت ویژه به معرفی، تبین و بررسی همه جانبه انقلاب اسلامی ایران می پردازد.
تبیین آرمان‌ها، اصول، ارزش ها و تقویت گفتمان‌های این انقلاب در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی آن، مهمترین مأموریت‌های رادیو انقلاب در دوره تحولی جدید رسانه ملی در این شبكه است كه در سایه شعار راهبردی " جهاد تبین " نقش بسیار مهمی در راستای آگاه سازی آحاد مختلف جامعه ایفا می كند.
"انقلاب فجر آفرینان" با موضوع گفتگو با مسئولین مختلف در راستای معرفی جهاد تبیین و اشاره به نقش جوانان در پیشبرد اهداف انقلاب شكوهمند اسلامی ایران دارد. همچنین برنامه " مرز پر گوهر" كه در رابطه با هنر و فرهنگ انقلاب اسلامی و صدور پیام های آن به دیگر كشورهاست.
شبكه رادیویی پیام
«رادیو پیام» با برنامه "پیام فجر " و محتوی پخش سخنان بزرگان در خصوص انقلاب اسلامی ایران و همچنین برنامه "سكانس انقلاب" كه به بررسی فیلم های شاخص سینما و تلویزیون درباره انقلاب همراه مخاطبان در این ایام می پردازد.
شبكه رادیویی ورزش
«رادیو ورزش» نیز با برنامه های "ایران خاك دلیران " و " اولین های ورزش" كه به ترتیب به بررسی فعالیت‌های استان‌های كشور در حوزه ورزش در ایام دهه فجر و اولین مدال آوران ورزش ایران بعد از انقلاب شكوهمند اسلامی می پردازد. "بانوی ایرانی" نیز نام برنامه ای است كه در آن به افتخارات زنان در حوزه ورزش پس از انقلاب اسلامی است اشاره می كند و از كانال ورزش بانوان به روی آنتن می رود.
شبكه رادیویی صبا
«رادیو صبا» نیز مانند دیگر شبكه های رادیویی در این ایام برنامه های مختلفی را برای مخاطبان در نظر گرفته است . به نحوی كه برنامه "شهر فرنگ " با موضوع طنز و فكاهه از دوران ستم شاهی و همچنین برنامه "صباهنگ" با محتوی ترانه های انقلابی و صحبت با خواننده و آهنگسازهای انقلابی یادآور خاطرات شیرین پیروزی انقلاب می شود.
شبكه رادیویی تهران
كار ویژه «شبكه رادیویی تهران» برای دهه مبارك فجر تولید 16 قسمت پادكست ، با محوریت تولیدات مردمی را در دستور كار قرار دارد كه با موضوعات خاطرات انقلابی و تاریخ شفاهی انقلاب تولید كه ضمن انتشار در درگاه های فضای مجازی از آنتن شبكه رادیویی تهران موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و موج ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز پخش خواهد شد.
شبكه رادیویی ایران
«رادیو ایران» نیز با برنامه های «روز شمار انقلاب» و «خانواده‌ای به نام ایران» در ایام دهه فجر یادآور لحظات شور و حماسه مردم انقلابی خواهد بود. در این برنامه ها علاوه بر معرفی روزهای پر افتخار آن زمان به معرفی نقش و حضور مردم شهرهای مختلف در پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته می شود.
شبكه رادیویی اقتصاد
«رادیو اقتصاد» نیز با ویژه برنامه "مسیر پیشرفت" كه به ظرفیتهای خوب اقتصادی در استانهای مختلف كشور ، تحولات و دستاوردهای مختلف اقتصادی زیر سایه انقلاب اسلامی را در حوزه های مهم صنعت،خدمات،كشاورزی بیان می كند . در این برنامه اقدامات و تصمیمات مهم مسولان كشور در حوزه های مختلف تببین و بازار كار و اشتغال و كارآفرینی و سرمایه هایی كه موجب توسعه استانی شده شناسایی و مدنظر قرار می گیرد.
شبكه رادیویی جوان
«رادیو جوان» در برنامه "ماموریت در ایران" به صورت مستند به بررسی اسناد لانه جاسوسی و ارتباط افراد با این مكان می پردازد.
برنامه "خوانش" دیگر ویژه برنامه رادیو جوان در ایام دهه فجر است كه به بررسی شبهات و موضوعاتی كه برای تطهیر جنایات پهلوی در رسانه ها عنوان می شود، اشاره می كند. در این برنامه با توجه به اسناد، تیتر روزنامه ها، صوت ها و تصاویر مربوط به دوران پهلوی به صورت مستند در مورد این شبهات گفتگو می شود.
شبكه رادیویی نمایش
«رادیو نمایش» نیز در این ایام با راه اندازی پویشی به نام "سیمرغ" كه در آن و طی فراخوان ارائه شده ، از مخاطبان درخواست می شود كه خاطرات شخصی خودشان ، یا پدر و مادرهایشان از انقلاب اسلامی را در قالب تك گویی نمایشی یا مونولوگ ضبط و ارسال كنند تا این آثار در ایام دهه فجر از شبكه رادیویی نمایش پخش شود و در پایان به آثار برگزیده جوایزی تعلق می گیرد.
همچنین "مسیر سیمرغ" نام ویژه برنامه ده قسمتی كه در آن تاریخ هنر انقلاب اسلامی را طی چهار دهه اخیر ورق خواهد زد . در این ویژه برنامه با هنرمندان شاخص در همه زمینه های هنرهای هفت گانه به ویژه هنرهای نمایشی،سینما و تئاتر گفت و گو می شود .
شبكه رادیویی فرهنگ
«رادیو فرهنگ» نیز با برنامه "سرزمین من" به روایت تاریخ انقلاب ، شنیدنی‌های تاریخ انقلاب اسلامی و روزشمار دهه فجر به خاطرات انقلاب از زبان انقلابیون می‌پردازد. همچنین برنامه‌‌ در سلسله برنامه هایی از قبیل"كتاب فرهنگ"، "چاپخانه" و "كتاب هفته" به معرفی كتاب‌های حوزه انقلاب اسلامی، گفت‌وگو با نویسندگان و معرفی آثار نشر مربوط به انقلاب اسلامی‌ برای نوجوانان اختصاص یافته همراه مخاطبان می شوند.
شبكه رادیویی معارف
"ویژه برنامه عطر بهاران" كه در آن با مسولان نظام جمهوری اسلامی با محوریت دستاورد های 43 ساله انقلاب گفتگو می شود و برنامه "ایران سربلند " یاد و خاطرات گرما بخش شبهای انقلاب را در سرمای زمستان 57 یادآوری می كند از «شبكه رادیویی معارف» به روی آنتن می رود.
شبكه رادیویی گفتگو
«شبكه رادیویی گفتگو» نیز مانند دیگر شبكه های رادیویی برای ایام پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی ایران تدارك گسترده ای دیده است . به نحوی كه در برنامه " عصر انقلاب"، نگاه اندیشمندان داخلی و خارجی به بررسی ابعاد مختلف سیاسی انقلاب اسلامی از جهاد تبین تا نشر انقلاب اسلامی ایران می پردازد. همچنین در برنامه "امواج شبه" به رفتار شناسی رسانه های بیگانه كه ماموریتشان واكاوی رسانه های بیگانه در خصوص تطهیر رژیم پهلوی است پرداخته می شود.
ایرانصدا
«ایرانصدا» نیز در ایام پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی تدارك ویژه ای را برای همه اقشار جامعه دیده است. به نحوی كه در پایگاه كودك با برنامه "صدای پای انقلاب" به موضوعاتی نظیر استقلال، خودكفایی و همچنین علم و فناوری، دین خواهی، توجه به اصول دینی كه از معیارهای اساسی جمهوری اسلامی می پردازد و آنها را برای كودكان تبیین و توضیح می كند.
همچنین در پایگاه كتاب گویا به مناسبت ایام الله دهه فجر كتاب گویای "تاریخ تحولات سیاسی ایران" را با موضوع تاریخ تحولات سیاسی ایران از صدر اسلام تا كنون منتشر كرده است.

دسترسی سریع