شبكه های رادیویی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را پوشش می دهند

چهل و یكمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی، با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده سینمای ایران و جهان در دو بخش ملی و بین‌الملل، 12 الی 22 بهمن ماه 1401 برگزار خواهد شد.

1401/11/12
|
15:44

استقرار گزارشگران رادیو تهران در كاخ جشنواره
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ شبكه رادیویی تهران با استقرار گزارشگران در كاخ جشنواره فیلم فجر پوشش رسانه ای از این جشنواره را بر عهده دارد.
برنامه«تهران من» از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران در دو بخش به پوشش گسترده چهل و یكمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر می پردازد. گزارشگران شبكه غزاله نهانی و الهه مستوفی با استقرار در كاخ جشنواره واقع در پردیس سینمایی پارك ملت این رویداد فرهنگی كشور را پوشش می دهند.
برنامه تهران من ساعت 18 از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز روی آنتن می رود، در این برنامه علاوه بر اطلاع‌رسانی از اخبار و رویدادهای جشنواره فیلم فجر، با مسئولان و دست‌اندركاران برگزاری این جشنواره گفتگو می شود.
مصاحبه با كارگردانان و فیلم‌سازان، بازیگران و منتقدان حاضر در جشنواره، از دیگر رویكردهای برنامه تهران من از رادیو تهران كه درباره كم و كیف برگزاری آن و همچنین حواشی و تحلیل و بررسی فیلم های راه یافته به این دوره از جشنواره گفت‌وگو می‌شود.
علاوه بر اینها؛ برنامه های«سعادت آباد» و «شهر آفتاب» از دیگر برنامه هایی است كه به طور متناوب در طول برگزاری جشنواره آخرین اخبار و رویدادها پیرامون جشنواره فیلم فجر را به سمع و نظر مخاطبان می رساند.

رادیو جوان«كافه رادیو» و «اینجا سینماست» را به پردیس سینمایی ملت می‌برد

شبكه رادیویی جوان از امروز 12 بهمن ماه تا 22 بهمن «كافه رادیو» را به پردیس سینمایی ملت می‌برد تا چهل و یكمین جشنواره فیلم فجر به گوش مخاطبان برساند.
از عوامل برنامه می‌توان به مهدی شاه‌رضایی و سیروس رجبی تهیه‌كننده، علیرضا كنگرلو گوینده، مینو خانی كارشناس فیلم، زهره عبدالرحیم گزارشگر، هماهنگی فرزاد محمدی‌راد و ... اشاره كرد. این برنامه از ساعت 15 تا 16 از رادیو جوان پخش می‌شود.
ویژه برنامه «اینجا سینماست» از امروز 12 بهمن ماه تا 22 بهمن به تهیه‌كنندگی سمانه شهبندی از ساعت 13:15 دقیقه با تمركز بر اكران‌های مردمی روی آنتن شبكه می‌رود. همه گزارشگران این ویژه برنامه هم نوجوانان شبكه هستند.

رادیو اقتصاد با «صنعت سینما» روی آنتن می رود
رادیو اقتصاد به دلیل ماهیت اقتصادی كه دارد با ویژه برنامه «صنعت سینما» از ساعت 17 تا 19 به بخش جشنواره فیلم چهل و یكمین جشنواره فجر می‌پردازد كه از 12 تا 22 بهمن روی آنتن شبكه می‌رود.
این ویژه برنامه با تمركز بر حوزه فیلم فجر با عوامل فیلم صحبت می‌كند كه هنوز مجریان این برنامه مشخص نشده است.

رادیو ایران با سه برنامه جشنواره فیلم فجر را انعكاس می دهد
رادیو ایران هم برنامه های«ایران امروز»، «باغ هنر» و «حوض نقره» شبكه را برای انعكاس جشنواره فیلم فجر در نظر گرفته است.
برنامه «ایران امروز» كه دوشنبه‌ها به تهیه‌كنندگی وحید بیات و اجرای شهاب شهرزاد ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می‌شود. در این ایام این برنامه با حضور مسعود نجفی، مدیر روابط عمومی چهل و یكمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، محمود گبرلو، منتقد و كارشناس سینما و امیر‌حسین شریفی، متخصص حوزه فیلم و سینما پیرامون چهل و یكمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر گفتگو می كند.
«باغ هنر» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 به تهیه‌كنندگی وحید بیات، عبدالله علایی و گویندگی شهاب شهرزاد به گوش شنوندگان می‌رسد. برنامه «حوض نقره» هم جمعه‌ها ساعت 18:00 به تهیه‌كنندگی زینب برومند و با اجرای حمیدرضا رضایی پخش خواهد شد.

رادیو صبا با «هدهد صبا»به سراغ جشنواره فجر می‌رود
رادیو صبا با برنامه«هدهد صبا» و اخبار مربوط به تمامی بخش‌های جشنواره فجر را منعكس می‌كند. تهیه‌كننده برنامه رضا عزتی است، به‌طور كلی رادیو صبا با برنامه‌های توان هفت و هدهد صبا موضوعات فرهنگی كشور را در شبكه منعكس می‌كند.

رادیو گفت‌وگو به دنبال «سودای سیمرغ» است
رادیو گفت‌وگو برای پوشش چهل و یكمین جشنواره فیلم فجر ویژه برنامه‌های «سودای سیمرغ» به تهیه‌كنندگی طالبی و «شب چراغ» را به تهیه‌كنندگی دهنوی را در نظر گرفته است. «سودای سیمرغ» از ساعت 21 تا 22 شب و «شب چراغ» از ساعت 22 تا 24:00 بامداد همه روزه از 12 تا 22 بهمن روی آنتن شبكه می‌رود.

رادیو فرهنگ با «برداشت 41» به استقبال فیلم فجر می رود
ویژه برنامه «برداشت 41» امروز 12 بهمن، ساعت 16:30 تا 17:30 از پردیس سینمایی ملت روی آنتن خواهد رفت. «برداشت 41» به تهیه‌كنندگی غیور بستان‌آباد و گویندگی اسلام‌زاده و خانم خواجه نصیر است. علت انتخاب این دو مجری به این دلیل است كه در حوزه تئاتر و سینما تخصص دارند.

«استودیو هشت»در كاخ جشنواره
«استودیو هشت» به تهیه‌كنندگی محمد بخشایش از محل برگزاری كاخ جشنواره روی آنتن می‌رود و به انعكاس اخبار جشنواره، حواشی و و گفتگو با شركت‌كنندگان و هنرمندان خواهد پرداخت. برنامه «هفت» هم با اجرا و سردبیری بهروز افخمی به صورت رادیو - تلویزیونی همزمان با شبكه نمایش سیما روی آنتن رادیو نمایش هم خواهد رفت.
شبكه‌های رادیویی معارف، سلامت، قرآن، آوا و پیام برنامه‌ای برای پوشش جشنواره فجر ندارند.

دسترسی سریع