از «صبا» هر دم مشامِ جانِ ما خوش می‌شود

سالروز تاسیس شبكه رادیویی صبا همزمان با جشن پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی 22 بهمن، با رویكرد طنز و ایجاد شور و نشاط در جامعه فعالیت خود را آغاز كرد.

1401/11/16
|
13:18

«مهدی ساعی» مدیر گروه تفریحات و سرگرمی رادیو صبا با اشاره به رویكرد اصلی این شبكه می گوید: نشاط در طول تاریخ نقش اساسی در زندگی انسان ایفاء كرده است. انسان ها تلاش می كنند كه زندگی خویش را همراه با امیدواری و توأم با نشاط طی كرده و خود را در مسیری قرار دهند كه نفع اساسی از زندگی خویش و بودن در این جهان ببرنند. این همان رویكرد اصلی رادیو صبا است كه تلاش می كنیم آن را به منصه ظهور برسانیم.
وی می افزود: رادیو از جمله مهمترین وسایل ارتباط جمعی است كه می تواند دارای بیشترین اثرگذاری بر افكار عمومی باشد. طنز هم از اثرگذارترین و اجتماعی ترین گونه های ادبی محسوب می شود. تركیب این دو مقوله یعنی "رادیو صبا" كه می تواند در اصلاح و بهبود فرهنگ عمومی جامعه نقش حیاتی بازی كند.
رادیو صبا آیینه است
به گفته مدیر گروه تفریحات و سرگرمی رادیو صبا؛ می توان گفت رادیو صبا و برنامه های طنز در حقیقت آیینه هستند نه شانه. برنامه طنز عیب ها و ایرادهای بشر و جامعه بشری را روبه رو و چشم در چشم بیان می كند.
به امید اینكه جامعه جای بهتری برای زندگی شود و انسان موجود انسان تری. برنامه طنز مانند شانه مو به مو به عیب جویی نمی پردازد، امیدش ویرانی و كارش عیب جویی نیست بلكه خود به عنوان رسانه امیدآفرین رسالت مهمتری به عهده دارد.
ساعی مدعی است: رادیو صبا مانند دوستی است كه از بدی ها و زشتی های احتمالی ظاهر و باطن دوست خود رنج می برد و انتظار دارد دوستش آراسته و پیراسته باشد. تمام سعی همكاران و برنامه سازان رادیو صبا در امیدبخشی، شادی آفرینی و خوب كردن حال مردم است كه با توجه به مخاطبان انبوه و بی شمار رادیو صبا به نظر می آید در این رسالت موفق بوده ایم.
رادیو صبا همراه امن و رفیق لحظه های زندگی

«حسین خلیل نژاد» مدیرگروه طنز و ادبیات رادیو صبا درباره این شبكه اینگونه توصیف می كند و می گوید: دریای زندگی گاهی آرام است و دلنشین و گاهی پر تلاطم و سرشار از امواج سهمگین، آرام كه باشد نظر همه را به خود جلب می كند ...
اما...برای موج های خروشان ، خریدار كم است...در اوج موج كه نشسته باشی آبی بیكران را خواهی دید و دغدغه های ریز و درشت، تو را آزرده خاطر نخواهد كرد، رسیدن به این نگاه و این آرامش ، یار و همراهی می خواهد. امید كه در اوج امواج خروشان زندگی، رادیو صبا همراه امن و رفیق لحظه های زندگی مخاطبانش باشد:
از صبا هر دم مشامِ جانِ ما خوش می‌شود
آری آری طیبِ انفاسِ هواداران خوش است(حافظ)

دسترسی سریع