آیین نامه داوری دومین جشنواره پژواك اعلام شد بنای جشنواره پژواك؛ بر پایه امید و امید آفرینی است

«حمیدرضا افتخاری» دبیر دومین جشنواره رادیویی پژواك گفت: تم جشنواره پژواك؛ امید و امیدآفرینی انتخاب شده است، آثار برگزیده باید از هر گونه سیاه‌نمایی و القای ناامیدی به دور باشد.

1401/11/23
|
16:10

به گزارش ستاد اطلاع رسانی دومین جشنواره رادیویی پژواك؛ جلسه هماهنگی داوری‌های دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك، با حضور جمعی از داوران جشنواره در سالن جلسات معاونت صدای سازمان صداوسیما برگزار شد.

در این مراسم ضمن معرفی داوران دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك، آیین نامه داوری ارائه و احكام داوران اهدا شد.
«حمیدرضا افتخاری» دبیر دومین جشنواره رادیویی پژواك در این مراسم گفت: با توجه به زمان‌بندی كه در كمیته برنامه‌ریزی صورت گرفته، زمان كافی در اختیار داورها قرار گرفته تا سر فرصت داوری‌ها انجام شود. علاوه بر این، آیین نامه داوری طراحی شده كه خدمت داوران ارائه می‌شود.
با توجه به توانمندی‌ها و نیاز جشنواره، داوران را انتخاب كردیم.

وی با اشاره به اینكه نحوه انتخاب داوران بر اساس نظرسنجی از شبكه‌های رادیویی انجام گرفته افزود: برای انتخاب داوران از شبكه‌های رادیویی درخواست شد تا پیشنهادهای خود را ارائه دهند و ما با توجه به توانمندی‌ها و نیاز جشنواره، داوران را انتخاب كردیم.
از امروز داوری آثار ارسالی آغاز می شود
افتخاری خاطر نشان كرد: در انتخاب داوران سعی كردیم از ظرفیت‌های داخل استفاده شود. داوران فقط اثر را می‌شنوند و این در حالی است كه اعلام نمی‌شود كه آثار برای كدام شبكه است.
دبیر دومین جشنواره رادیویی پژواك با بیان اینكه داوران باید 17 ساعت برنامه گوش دهند ادامه داد: از همین امروز داوری‌ها آغاز می‌شود و اگر داوران روزی یك ساعت هم به آثار گوش كنند، طی دو هفته آینده آثار تمام می‌شود.
اعلام نامزدهای انتخابی جشنواره در 4 اردیبهشت
افتخاری ادامه داد: با توجه به این كه چهارم اردیبهشت به عنوان روز رادیو نامگذاری شده، در این روز نامزدهای انتخابی را معرفی خواهیم كرد.
دبیر دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك تصریح كرد: جشنواره در دو بخش موضوعی و ساختاری برگزار می‌شود كه اصل تمركز ما بر بخش موضوعی است، اما داوران علاوه بر بخش موضوعی، آثار را از لحاظ ساختاری هم داوری خواهند كرد.
امید و امید آفرینی
افتخاری تاكید كرد: با توجه به اینكه تم جشنواره پژواك؛ امید و امید آفرینی انتخاب شده است، آثار برگزیده باید از هر گونه سیاه‌نمایی و القای ناامیدی به دور باشد. اثری كه رنگ و بویی از این درونمایه را نداشته باشد، فرصت شركت در جشنواره را نخواهد داشت.
به گفته دبیر دومین جشنواره رادیویی پژواك؛ عمده آثار چند روز آخر بارگذاری شده و تا جایی كه توانستیم آثار را پالایش كردیم و اگر زمان اثری زیاد بوده، برگرداندیم تا اصلاح شود.
دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك از 19 تا 22 اردیبهشت در مركز همایش های صدا و سیما برگزار خواهد شد.

دسترسی سریع