طنین موسیقی فجر از امواج رادیو

همراه با سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر ، شبكه های مختلف رادیویی، با پوشش این رویداد فرهنگی ویژه برنامه های متنوعی را تولید و پخش می كنند.

1401/11/26
|
15:38

رادیو فرهنگ در «پنجگاه»
به گزارش رابط عمومی معاونت صدا: سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر از 28 بهمن‌ تا سوم اسفند ماه به دبیری بهزاد عبدی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیر رقابتی برگزار می شود و جایزه ترانه،‌ جایزه موسیقی و رسانه، بخش سرود و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره از جشنواره خواهد بود. در این میان رادیو فرهنگ از روز جمعه در برنامه « پنجگاه» به پوشش این رویداد فرهنگی می پردازد.
یلدا احتشامی تهیه كننده این برنامه گفت :«پنجگاه» در زمان برگزاری جشنواره موسیقی فجر به پوشش رسانه ای این جشنواره اختصاص یافته است و شنوندگان را در جریان اخبار و موسیقی این جشنواره و همچنین تحلیل و بررسی رویدادها و وقایع جشنواره موسیقی فجر قرار می دهد.
وی در توضیح برنامه گفت : این برنامه همچنین با موسیقی دانان و شركت كنندگان در این جشنواره و گروه های موسیقی گفت و گو می‌ كند.
احتشامی بخش كارشناسی برنامه را به دو بخش ایرانی و غربی تقسیم كرده و درباره آن توضیح داد:رضا مهدوی كارشناسی بررسی موسیقی ایرانی و امیر شهابی بررسی موسیقی غربی را در این برنامه برعهده دارند.
تهیه كننده « پنجگاه» درخصوص نام این برنامه نیز گفت:راست‌پنج‌گاه یكی از دستگاه‌های موسیقی سنتی ایرانی است كه دست كم از نظر نام با هیچ‌یك از مقام‌های موسیقی سنتی ایران مطابقت ندارد و نامی است كه‌كمتر استفاده شده از طرفی این دستگاه، امكان پرده‌گردانی به تمام دستگاه‌های دیگر را فراهم می‌كند و برخی معتقدند كه هدف از ایجاد این دستگاه، آموزش مراحل عالی موسیقی از جمله مُرَكّب‌نوازی و مركب‌خوانی بوده‌ است به همین علت برای ویژه برنامه ای كه به جشنواره موسیقی فجر با تنوع انواع موسیقی می پردازد این نام انتخاب شده است.برنامه «پنجگاه» در طول برگزاری جشنواره موسیقی فجر، هر روز ساعت 16:30 از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

پوشش خبری جشنواره موسیقی فجر در «رادیو صبا»

برنامه موسیقی محور «صباهنگ» با حضور در محل برگزاری سی وهشتمین جشنواره موسیقی فجر آخرین اخبار و حواشی این جشنواره را به اطلاع مخاطبان می رساند.
«صباهنگ» برنامه موسیقی محور رادیو صبا است كه با پخش ترانه های درخواستی، فضای شادی را برای مخاطبان این شبكه ایجاد می كند. این برنامه در كنار سرگرمی به اطلاع رسانی در حوزه موسیقی می پردازد و آخرین اخبار و حواشی موسیقی را به اطلاع مخاطبان می رساند.

این برنامه همزمان با برگزاری سی‌ و هشتمین جشنواره موسیقی فجر با حضور در محل برگزاری جشنواره با گفتگو با هنرمندان و شركت كنندگان جشنواره و تهیه گزارش آخرین اخبار و حواشی جشنواره را به اطلاع مخاطبان می رساند.

«صباهنگ» شنبه تا چهارشنبه ساعت 18 به تهیه كنندگی رضا عزتی و اجرای فریبا باقری و هماهنگی پویا رضایی روی آنتن شبكه رادیویی صبا می رود.

ایران صدا برنامه های رادیویی موسیقی فجر را تصویری پوشش می دهد

با توجه به سیاست شبكه، برنامه ویژه ای در ایران صدا تولید نمی شود، این در حالی است كه تقریباً تمامی برنامه ها به صورت تصویری پوشش داده
می شود.

رادیو نمایش و موسیقی روح

ویژه برنامه "دانگ " زنده و مستقیم از محل برگزاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر از 28 بهمن تا 2 اسفند ساعت 20 به تهیه كنندگی میثم كریمی،
كارشناس_مجری اسماعیل باستانی، كارشناسی نوژان حیدری و گزارشگری یاسمن پارسا پخش می شود.

موسیقی فجر از صدای پایتخت

شبكه رادیویی تهران از برنامه "تهران من " هر عصرگاه تقدیم مخاطبان می شود و از شنبه 29 بهمن سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر را پوشش می دهد.
غزل نهانی، گزارشگر برنامه با حضور در محل برگزاری این جشنواره آخرین اخبار و رویدادها را با گفتگو با هنرمندان و مسئولین برگزاری به سمع و نظر مخاطبان می رساند.
تهران من كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران كه در بخش فرهنگی تازه ترین رویدادهای این حوزه را از موج اف. ام ردیف 94 مگاهرتز تقدیم فرهیختگان می كند.

دسترسی سریع