با حضور بهروز رضوی و علیرضا جاویدنیا داوران مسابقه "آورد صدا" فراخوان دعوت رادیو تهران از علاقه مندان به گویندگی

شبكه رادیویی تهران طی این فراخوان، از علاقه مندان به شاخه های مختلف گویندگی و بازیگری رادیویی با هدف استعدادیابی، برای شركت در مسابقه «آورد صدا» دعوت به عمل می آورد.

1401/11/30
|
16:25

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران؛ مهرانا رزم آرا، تهیه كننده برنامه جدید«آورد صدا» با بیان این خبر گفت: برنامه«آورد صدا» از علاقه مندان گویندگی با هدف استعدادیابی شركت كنندگان در شاخه های مختلف گویندگی دعوت به عمل می آورد.
وی خاطر نشان كرد: به منظور ارزیابی اولیه شركت كنندگان و تعیین سطح و آموزش علاقه مندان شاخه های مختلف گویندگی و اجرا، كارگاه آموزشی دو روزه ای طی روزهای 4 و 5 اسفندماه، در برج آزادی تهران برگزار خواهد شد. كارگاه دو روزه پیش از مسابقه با هدف ارتقاء سطح مسابقه و بالا بردن سطح اجرای شركت كنندگان و كاهش استرس آنها، تدارك دیده شده است.
رزم آرا با اشاره به دوره های این كلاس ها گفت: با هدف پاسداشت زبان فارسی، شركت كننده ها زیبا گویی، شناخت ریشه واژگان و افعال را توسط دكتر فربود شكوهی آموزش می بینند. تعیین سطح و استعدادیابی شركت كنندگان، انتخاب ژانر مناسب هر شركت كننده، انتخاب موضوع و متن اجرا برای هر شركت كننده از دیگر اقداماتی است كه همراه با آموزش و تمرین با تك تك شركت كنندگان بر اساس ژانر و متن انتخابی انجام خواهد شد.
علاوه بر اینها، شنبه 6 اسفند در سازمان صدا و سیما ضبط مسابقه آورد صدا با حضور داوران و پیشكسوتان حوزه صدا استادان بهروز رضوی و علیرضا جاوید نیا برگزار خواهد شد.
رزم آرا اضافه كرد: از دیگر اهداف برگزاری این كلاس های آموزشی انتخاب موضوع و متن اجراست. اصلاح و آموزش متون انتخابی و شیوه های خوانش و بیان درست از منظر زبان فارسی است.
به گفته تهیه كننده این برنامه؛ آموزشها شامل انواع شاخه های گویندگی و هنر صدا و اجرا می باشد از اجرای صحنه و پادكست تا دكلمه، كتاب گویا و بازیگری رادیو است.
وی افزود: این برنامه علاوه بر موارد یاد شده یك فرصت آموزشی برجسته برای علاقه مندان هنر صدا و گویندگی است و فرصتی برای كشف استعدادهای نوظهور خواهد بود. مسابقه استعدادیابی رادیویی«آورد صدا» كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران كه جمعه ها از ساعت 16:30 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می رود.
رزم آرا در پایان خاطر نشان كرد: علاقه مندان جهت شركت در برنامه با ارسال دو واژه آورد صدا به سامانه 10008590 و ثبت مشخصات خود در لینك ارسالی سامانه، در لیست دعوت ما قرار خواهند گرفت. از جمله نكات ویژه این رویداد حضور داوران برجسته و شاخص در حوزه صدا، اجرا و نمایش است؛ بهروز رضوی داور، علیرضا جاوید نیا داور، مهرانا رزم آرا داور، علیرضا تابان گوینده و امیر حیدری به عنوان بازیگردان صداپیشگان بخش بازیگری رادیو با این مسابقه رادیویی همكاری می كنند.
انتهای پیام./

دسترسی سریع