طنازان رادیو تجلیل شدند

معاون صدا در مراسم تجلیل از هنرمندان صبح جمعه با شما، اطلاع‌رسانی، آموزش، تفریح و سرگرمی را از كاركردهای رسانه دانست و گفت: بُعد آموزشی و اطلاع‌رسانی در برنامه «صبح جمعه با شما» نهفته است و در فرهنگسازی و رفتارسازی هم موفق بوده است.

1401/12/01
|
11:45

این مراسم امروز با حضور علی بخشی زاده معاون صدا، محمدجعفر محمدزاده مدیر رادیو ایران، هنرمندان طنز رادیویی «صبح جمعه با شما» و جمعی از مدیران شبكه‌های مختلف رادیویی و اهالی صدا برگزار شد.

در راستای تقدیر از پیشكسوتان رادیو ایران، در مراسم امروز نیز از چهار نفر از پیشكسوتان برنامه «صبح جمعه با شما» از جمله «حسین هاشمی» به پاس سالها طنزنویسی، «ایزد كاویانی» به پاس سال‌ها نوازندگی، «داود منفرد» به پاس سال‌ها صداپیشگی و خلق تیپ شنگول و از «فرانك رفیعی طاری» به پاس سال‌ها صداپیشگی و خلق تیپ ننه كتی، در استودیوی شماره یك تقدیر شد.

پیشتر نیز هنرمندانی از جمله اصغر سمسارزاده، بیوك میرزایی، مهین برزویی، عباس محبی، مرتضی تبریزی و زنده یاد صادق عبداللهی تقدیر شده بود.

علی بخشی‌زاده، معاون صدا طی سخنانی گفت: این جلسه تقدیر از زحمات چندین ساله و خالصانه و بی‌شائبه است كه با رفتار خود به كاردكرد بخشی از رسانه جامعه عمل پوشاندند.

وی اطلاع‌رسانی، آموزش، تفریح و سرگرمی را از كاركردهای رسانه دانست و گفت: الحمدالله شبكه رادیویی ایران مفتخر است كه برنامه‌های طنز فاخری دارد. بعد آموزشی و اطلاع رسانی در این برنامه نهفته است. در فرهنگ سازی و رفتارسازی هم موفق بوده است.

بخشی‌زاده درباره تأثیرگذاری برنامه طنز «صبح جمعه با شما» معتقد است: اگر این برنامه تذكراتی را با زبان طنز به جامعه نمی‌داد، خیلی از نهادها خودشان را درست نمی‌كردند و هنرمندان با نقش‌سازی توانستند در جامعه تأثیرگذار باشند.

وی ادامه داد: صمیمانه از مدیران شبكه رادیویی ایران تقدیر می‌كنم كه این شرایط را فراهم كردند كه شكوفه لبخند را بر لبان مخاطبان نشاندند.

بخشی‌زاده گفت: دعا می‌كنم خدا ان‌شاءالله وجود بزرگ‌ترهای این برنامه را سال‌ها سلامت بدارد و برای رسانه خدمت كنند. هرچقدر كار كنیم برای این ملت شریف كم است.

محمدجعفر محمدزاده، مدیر رادیو ایران نیز در سخنانی با خواندن مقدمه شاهنامه فردوسی گفت: شاهنامه یكی از مهمترین سندهای دینی ما است. او كسی بود كه ما را صاحب كتاب معرفی كرد.

وی در ادامه درباره برگزاری چنین مراسمی گفت: جوان‌های كشور وقتی می‌بینند، بزرگترهایشان تجلیل می‌شوند، به آینده كشور امیدوار می‌شوند.

محمدزاده ادامه داد: در این مراسم از چهار نفر از بزرگان برنامه «صبح جمعه با شما» كه پیشتر از بزرگان دیگری تجلیل شده بود، تجلیل می‌شوند و این تجلیل‌ها افتخاری است برای ما كه قدمی كوچك در این مسیر برداریم.

در قسمتی از برنامه فرانك رفیع تاری در نقش ننه كتی قسمت‌هایی را اجرا كرد.

در بخشی دیگر از برنامه داود منفرد، شنگول صبح جمعه به ایفای نقش پرداخت.

ایزد كاویانی كه در زمان منوچهر نوذری هم نوازندگی برنامه «صبح جمعه» را برعهده داشت، نوازندگی و خوانندگی كرد.

همچنین اعلام شد، بخش‌هایی از این مراسم در برنامه «صبح جمعه با شما» مورخ (5 اسفندماه) نیز پخش خواهد شد.

دسترسی سریع