جشن اعیاد شعبانیه از امواج رادیو رادیو بر مدار عشق

ماه شعبان یكی از ماه‌های پر خیر و بركت با اعیاد بسیار فرخنده می باشد . در همین راستا شبكه های مختلف رادیویی به مناسبت اعیاد شعبانیه به تهیه و تولید برنامه های شاد و مفرح می پردازند.

1401/12/03
|
12:08

استقبال رادیو ایران از اعیاد شعبانیه
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ رادیو ایران با برنامه های «راه شب، كوی نشاط، پاسداران ولایت، خیابان ایران، بهار جان، صبح جمعه با شما، به افق نور، سلام صبح بخیر، خانه و خانواده و ایرانشهر» به استقبال اعیاد شعبانیه می رود.
«صبح جمعه با شما» روز جمعه 5 اسفند، هم زمان با میلاد با سعادت امام حسین(ع) عیدانه ای شاد را تقدیم مخاطبان می كند.این برنامه جمعه ها ساعت 9:00 به تهیه كنندگی ساجد قدوسیان پخش می شود.
برنامه «راه شب» از پنج شنبه بامداد(5 اسفند) این اعیاد را مد نظر قرار داده است،«راه شب» از قدیمی ترین برنامه های رادیو ایران است كه هر بامداد ساعت :030 پخش می شود.
«كوی نشاط» یكی دیگر از برنامه هایی است كه با پخش نماهنگ و نمایش های شاد اعیاد شعبانیه را گرامی می دارد. «كوی نشاط» پنج شنبه ها ساعت 9:00 به تهیه كنندگی ندا حاجی اسماعیلی پخش می شود.
«پاسداران ولایت» نام ویژه برنامه مستندی است كه پنج شنبه 4 اسفند، در شب میلاد پر بركت امام حسین(ع) ساعت 18:30 به گزارشگری گیتی محمدی پخش می شود.
«خیابان ایران» كه به تهیه كنندگی كیاناز كاوه پنج شنبه ها ساعت 21:30 پخش می شود، این هفته با تقارن اعیاد شعبانیه با خانواده های پاسدار گفت و گو می كند.
«بهار جان» عنوان ویژه برنامه دیگری است كه از پنج شنبه 4 اسفند تا شنبه ششم اسفند با موضوع كیفیت زندگی مومنانه بر اساس رهنمودهای ائمه اطهار امام حسین(ع)،ولادت حضرت ابوالفضل و امام سجاد(ع) اعیاد شعبانیه را گرامی می دارد.
«بهار جان» با حضور كارشناسان مذهبی حجت الاسلام مسلم داودی نژاد،حجت الاسلام آقا بابا و دكتر محمود اكرامی ساعت 22:00 پخش می شود.
« به افق نور» از دیگر ویژه برنامه هایی است كه از جمعه 5 اسفند تا یكشنبه 7 اسفند ماه با رویكرد سبك زندگی حسینی و الگو گرفتن از ائمه اطهار ساعت 11:45 پخش می شود.
«سلام صبح بخیر» برنامه صبحگاهی رادیو ایران است كه از شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:35 پخش می شود و در روزهای 6 و 7 اسفند به اعیاد شعبانیه می پردازد.
«خانه و خانواده» نیز كه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 با اجرای فاطمه آل عباس پخش می شود، در روز 6 و 7 اسفند با موضوع ایثار و از خودگذشتگی به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی پخش می شود.
برنامه عصرگاهی «ایرانشهر» نیز در تاریخ های فوق این مناسبت های مهم را با پرداختن به موضوعات فداكاری و.. مد نظر قرار می دهد.«ایرانشهر» از شنبه تا چهارشنبه بعد از خبر ساعت 17:00 پخش می شود.
رادیو نمایش و‌«بخوان به نام پروانه»
به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و امام زین العابدین (ع)ویژه برنامه «بخوان به نام پروانه» در دو روز متوالی ساعت 9 صبح از آنتن رادیو نمایش پخش می شود.
این ویژه برنامه به تهیه كنندگی و كارگردانی محسن جواهری، نویسندگی نسیم السادات صباغیان،گوینده و بازیگرانی همچون امیر زنده دلان، نازنین مهیمنی، اردشیر منظم، مهرناز شعبانی پخش می شود.
اعلام ویژه برنامه های اعیاد شعبانیه از رادیو تهران
شبكه رادیویی تهران همزمان با فرارسیدن ولادت حضرت ابوالفضل(ع) از ویژه برنامه «باغ فیض» این روز گرامی می دارد. برنامه باغ فیض پنجشنبه و جمعه از ساعت 21 تا 22:30 در ارتباط مستقیم با كربلای معلی روی آنتن رادیو تهران موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می رود.
جواد تشكری، كارشناس مجری برنامه با حضور در كربلای معلی در ارتباط مستقیم با برنامه باغ فیض در خدمت مخاطبان خواهد بود.

از دیگر برنامه های صدای پایتخت به مناسبت این اعیاد فرخنده و مبارك، ویژه برنامه «تهران من» از گروه اخلاق و زندگی شهروندی است كه چهارشنبه و شنبه از ساعت 17 تا 19 جشن ویژه اعیاد را برپا می كند.
تبسم ملكوت در رادیو معارف
«تبسم ملكوت» با موضوع سیره خانوادگی و اجتماعی حضرت سیدالشهدا (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و حضرت امام سجاد علیهم السلام به تهیه كنندگی ابوالفضل سلیمانی از 5 تا 7 اسفند ساعت 9 شنیده می شود.
«نور باران» نگاهی به تاریخ زندگی حضرت سید الشهدا (ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و حضرت امام سجاد علیهم السلام دارد. این برنامه به تهیه كنندگی محمد حسن جلالی 4 تا 6 اسفند، ساعت 21:15 پخش می شود.
رادیو صبا و صبامك
صبامك در اعیاد شعبانیه از پنجشنبه چهارم اسفند هر شب ساعت 22:30 با شعر و آواز و اجرای لطیفه به گرامیداشت میلاد امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد(ع) می پردازد .
تكرار این برنامه روز بعد ساعت 10 صبح، در روز میلاد به تهیه كنندگی محمد اوزی با اجرای جواد انصافی و امیر پارسی تقدیم مخاطبان می شود.
جنگ رادیویی «شهر فرنگ» روز های اعیاد شعبانیه در فضایی شادتر با نمایش های طنز به گرامیداشت این روزها می پردازد. این برنامه با اجرای فریبا باقری و تهیه‌كنندگی احسان زارع و كارگردانی ساجد قدوسیان روزهای عید ساعت 9 صبح پخش می شود.
برنامه صباهنگ روزهای شنبه و یكشنبه در میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد(ع) در فضایی شاد با پخش ترانه و تصنیف های شاد این روزها را جشن می گیرد. این برنامه به تهیه كنندگی رضا عزتی و اجرای فریبا باقری، ساعت 18پخش می شود.
رادیو ورزش و ورزشكاران جانباز
شبكه رادیویی ورزش در سالروز ولادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت زین العابدین (ع) برنامه هایی را به صورت منعطف روانه آنتن می كند كه به شرح ذیل است: برنامه "صبح و ورزش" از ساعت 6:45 با موضوع گفتگو با ورزشكاران پاسدار و جانباز و برنامه "گلخونه" از ساعت 10 با موضوع بررسی جایگاه خانواده در كلام اهل بیت(ع) روی آنتن رادیو ورزش می رود.
علاوه بر این؛ برنامه "عصرانه" از ساعت 17 با موضوع الگوپذیری جوانان از پاسداران و جانبازان به عنوان سرمایه های ملی ایران و برنامه "بانوی ایرانی" كانال رادیویی ورزش بانوان هم از ساعت 8 با موضوع نقش توسل به ائمه اطهار در موفقیت های ورزشی بانوان كشور تقدیم مخاطبین خواهد شد.
برنامه های رادیو ورزش از موج اف. ام ردیف 92 مگاهرتز و كانال بانوان هم از طریق نرم افزار ایرانصدا پخش خواهد شد.
ماه ترین ماه از رادیو فرهنگ
« بر مدار عشق» به مناسبت تولد امام حسین(ع) پنج شنبه ساعت 20 الی 22 به طور زنده به تهیه كنندگی فاطمه محمدیان فر، گویندگی حامد عباسی و راضیه گرد كاهد پخش می شود.
« ماه ترین« ویژه برنامه ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام است كه جمعه ساعت 20 الی 21 به تهیه كنندگی فاطمه محمدیان فر پخش خواهد شد.

دسترسی سریع