انعكاس صدای جوان از امواج رادیو

شبكه های مختلف رادیویی به مناسبت روز جوان و میلاد حضرت علی اكبر علیه السلام ویژه برنامه های مختلفی را تدارك دیده اند.

1401/12/10
|
14:09

رادیو ایران همراه با «عیدانه های متنوع »
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ گروه معارف و تاریخ شبكه رادیویی ایران، جمعه 12 اسفند، با برنامه «بهار جان» در ساعت 22 به بزرگداشت میلاد حضرت علی اكبر علیه السلام به موضوع تربیت اسلامی و ادب فرزند آوری، می پردازد. همچنین شنبه 13 اسفند در برنامه اذانگاهی «به افق نور »به شكل ویژه به موضوع روز جوان و محورهای معارفی درباره جوان، مدیریت چشم و احساس در جوانان پرداخته خواهد شد. این ویژه برنامه نگاه ویژه ای به تربیت از منظر اسلام و نقش ادب در پرورش استعدادهای معنوی در جوانان با مطالعه زندگی و شخصیت حضرت علی اكبر علیه السلام دارد.
برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» كه از شنبه تا پنج شنبه ساعت 06:35 پخش می‌شود، همزمان با سالروز میلاد پر بركت حضرت به این موضوع اختصاص یافته است. در برنامه «خانه و خانواده» به صورت ویژه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 از نقش جوان در خانواده و همراهی با جوانان می‌گوید.
برنامه «ایران امروز» ، در روز شنبه 13 اسفند، ساعت 12:40 با حضور كارشناسان و صاحب نظران به دغدغه‌های جوانان و حل مشكلات آنان می‌پردازد.
برنامه «گلبانگ» با اجرای مریم نشیبا از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 15 با عیدانه‌های شاد و متنوع، ولادت با سعادت حضرت علی اكبر (ع) و روز جوان را گرامی می‌دارد.
برنامه عصرگاهی «ایرانشهر» در روز شنبه 13 اسفند، از ساعت 17 با موضوع كار نیكو كردن، به ولادت حضرت علی اكبر (ع) و روز جوان اختصاص یافته است.

رادیو معارف و «عقیق عشق»
«عقیق عشق» با موضوع نیاكان حضرت و نقش اصالت خانواده در شكل گیری شخصیت حضرت، منطق حضرت علی اكبر علیه السلام و راه های تأسی به آن با نگاهی به اشبه الناس... منطقا برسول الله، رابطه عاشقانه حضرت با پدر بزرگوارشان جمعه 12 اسفند، ساعت 21:10 پخش می شود.
«مثل او ویژه » با نگاهی بر تاریخ زندگی حضرت علی اكبر
«مثل او ویژه » با نگاهی ویژه بر تاریخ زندگی حضرت علی اكبر(ع) به چرایی نامگذاری روز میلاد حضرت به روز جوان می پردازد و بخشی از برنامه به مضامینی همچون علی اكبر علیه السلام مثل پیامبر اسوه حسنه، جوانی بهترین فرصت برای الگوگیری از اسوه حسنه و چطور مثل او باشیم پرداخته می شود كه در این روز ساعت 8:50 پخش خواهد شد.
رادیو تهران در «باغ فیض»
برنامه«باغ فیض» كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران كه جمعه 12 اسفند، به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی اكبر (ع) توجه ویژه به آحاد جامعه و نگاه ویژه تری به نیازهای جوانان به خصوص در زمینه های كسب مهارت های زندگی، سبك زندگی و سایر مباحث فرهنگی دارد. علاقه مندان می توانند این برنامه را از رادیو تهران ساعت 21:30 تا 22:30 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوند.

رادیو صبا و« صبامك » ویژه برنامه «صبامك»برنامه مخاطب محور با هدف طرح و پاسخگویی به پیامك های مخاطبان، نمایش طنز، پیامك خوانی،اجرای لطیفه، شعر و آواز و پخش ترانه های شاد از بخش های متنوع ویژه برنامه میلاد حضرت علی اكبر (ع) است كه جمعه 12 اسفند، ساعت 22:30 و تكرار آن روز بعد ساعت 10 صبح به تهیه كنندگی و اجرای محمد اوزی با بازی بازیگران جواد انصافی و امیر پارسی پخش می شود.
همچنین در روز میلاد جنگ رادیویی «شهر فرنگ با نمایش های طنز با موضوع جوانی و دغدغه های آنها در فضایی شاد با پخش ترانه و لطیفه گویی همراه مخاطبان می شود. این برنامه ساعت 9 صبح و تكرار آن ساعت 21 به كارگردانی ساجد قدوسیان، تهیه كنندگی احسان زارع و اجرای فریبا باقری و با بازی بازیگران و طنازان رادیو پخش خواهد شد.
رادیو نمایش و «بخوان به نام پروانه»
ویژه برنامه «بخوان به نام پروانه» به تهیه كنندگی و كارگردانی محسن جواهری، گویندگی و بازیگری اردشیر منظم، سعید سلطانی و نگین خواجه نصیر ، نویسندگی نسیم السادات صباغان و سهیلا خدادادی و گزارشگری آتنه السادات محمد پناه 13 اسفند ساعت 9 صبح پخش می شود.
رادیو جوان و«اینجا شب نیست»
مجله شبانگاهی «اینجا شب نیست» برای جوان امروز با فضای شاد و بخش های ویژه طنز به تهیه كنندگی حسن صنوبری و گویندگی سجاد شهرابی13 اسفند ، ساعت 12 شب پخش می شود.
پایگاه موسیقی ایرانصدا و روز جوان
پادكست جوان ایرانی به تهیه كنندگی احمدخدابنده سامانی در بستر ایرانصدا به سمع و نظر مخاطبان می رسد.
رادیو گفت و گو و «صبح و گفتگو»
رادیو گفت وگو در روز میلاد حضرت علی اكبر(ع) كه منتسب به روز جوان نامگذاری شده در برنامه صبحگاهی صبح و گفتگو بخش ویژه ای را ویژه نقش جوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و در راستای تبیین و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب طرح ریزی كرده است و با توجه به نامگذاری این روز در سایر برنامه‌های این شبكه به نقش جوانان در موضوعات مختلف و الگوگیری از شخصیت حضرت علی اكبر علیه السلام می پردازد. این برنامه از ساعت 7 تا 8:30 پخش می شود.

دسترسی سریع