بازدید مدیر كل تولید و فنی معاونت صدا از نوزدهمین اجلاس فناوری رسانه

در آخرین روز برگزاری نوزدهمین اجلاس فناوری رسانه فرزاد امانی مدیر كل تولید و فنی معاونت صدا به همراه جمعی از مدیران این اداره كل از نوزدهمین اجلاس فناوری رسانه كه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران واقع در شهر آفتاب دیدار كردند.

1401/12/11
|
20:51

در این دوره از اجلاس فناوری رسانه طرح سرویس مانیتورینگ TS بر بستر IP از طرف اداره كل فنی و تولید ارائه شده بود.این سرویس مانیتورینگ بر پایه آنالیز TS بر بستر IP است و همچنین بر اساس پارامترهای اساسی نظیر CCR Error , PID Lost , Service Lost و ... عمل می كند. از مزایای كلی بدین شرح است كه در صورت از دست رفتن حتی یك پكت با بالاترین دقت قطعی را گزارش كرده و ثبت می نماید.
یكی از موضوعات مهم در امر مانیتورینگ همواره بررسی ایستگاه‌های فرستنده‌های دیجیتال رادیویی و تلویزیونی، پایش وضعیت فرستنده و مانیتورینگ سیگنال دریافتی برای ارسال توسط فرستنده است تا درصورت وجود هر گونه اشكال در سیگنال‌رسانی، در اولین فرصت ممكن مسئولان مربوطه درجریان قرار گرفته و اقدام نمایند. این سرویس، به همین منظور طراحی شده و علاوه بر تحلیل كیفیت سیگنال‌های ورودی را بررسی می‌كند.
به طور معمول صدا و تصویر شبكه‌های رادیویی و تلویزیونی دیجیتال با فرمت TS ((MPEG Transport Stream ارسال می‌شود. بنابراین ورودی فرستنده‌های دیجیتال معمولا یك یا چند سیگنال از نوع TS است كه هر كدام تركیبی از چندین كانال رادیویی و تلویزیونی می‌باشد. این سرویس وظیفه مانیتورینگ سیگنال دریافتی از فرستنده‌های دیجیتال را دارد تا ضمن دریافت و تجزیه و تحلیل سیگنال‌های TS مطابق استاندارد H.222 ، بر اساس آن كیفیت محتوای صوتی و تصویری ارسالی را مشخص ‌كند.

دسترسی سریع