گزارشی از مراسم اختتامیه جشنواره «زیر چتر لبخند» از منوچهر آذری تقدیر شد

شبكه رادیویی صبا با هدف ارتقای نشاط اجتماعی و نشاط‌ انقلابی مردم، دومین جشنواره طنز و رادیو را به نام «زیر چتر لبخند» با هدف رشد و اعتلای طنز صدا پایه در كشور برگزار كرد .

1401/12/16
|
14:27

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ اختتامیه جشنواره «زیر چتر لبخند» ساعاتی پیش با حضور علی بخشی زاده معاون صدا، شاهید مظفری قائم مقام معاونت صدا، حسین قرایی مدیركل روابط عمومی صدا و سیما، مدیران شبكه های مختلف رادیویی، هنرمندان و پیشكسوتان رادیو همچون منوچهر آذری، علیرضا جاوید نیا، امیر پارسی، جواد انصافی، عباس محبی و مجتبی تیموری آهنگساز برنامه «صبح جمعه با شما»، در استودیوی شماره یك ساختمان شهدای رادیو، برگزار شد.
در بخش حرفه ای 107 اثر

در ابتدای مراسم، حمیدرضا افتخاری، دبیر این جشنواره ضمن تبریك نیمه شعبان و آرزوی فرج آقا امام زمان (عج)گفت: از اول بهمن فراخوان جشنواره زیر چتر لبخند اعلام شد و دریافت آثار از طریق رادیو صبا شروع شد. در 4محور خانواده شاد، ترویج فرهنگ مصرف، حقوق و رفتار شهروندی و هجمه رسانه های غربی آثار دریافت كردیم.
121 اثر در بخش مردمی
افتخاری گفت:121 اثر در بخش مردمی در قسمت های لطیفه گویی، خاطره گویی و كتاب محبوب من با همكاری كتاب تی‌وی برگزار شد. در بخش حرفه ای 107 اثر به دستمان رسید كه آثار قابل توجهی بود.
وی تصریح كرد: موضوع هجمه رسانه های غربی مورد توجه قرار گرفت، در بین برندگان بخش های دیگر این آثار را می بینیم، برندگانی كه حائز رتبه شدند.
افتخاری ادامه داد: در بخش مردمی به نسبت سال گذشته ، كیفیت بیشتری را شاهد بودیم.و این نشان می دهد كه تلاش های همكارم در بخش های مختلف صباهنگ، صبا گو و لیمو ترش كه رویكرد تعاملی دارند كمك كرده كه نگاه مردمی به برنامه سازی متفاوت شود. ما بتوانیم ا ز این استعدادها و ظرفیت های كه به وجود آمده، استفاده كنیم.
افتخاری خاطر نشان كرد: در ایام عید از آثار مردمی كه به دست جشنواره رسیده، پخش خواهد شد و با دوستان و صاحبان اثر گفتگو می شود.
در ادامه این مراسم با حضور جواد انصافی، امیر پارسی و محمد اسماعیل پور یكی از داوران جشنواره جوایز برگزیدگان اهداء شد. هیات داوران بخش مردمی دومین دوره جشنواره زیر چتر لبخند نتایج این بخش را به شرح زیر اعلام می دارد:
اهدای جایزه بخش كتاب محبوب من
هیات داوران تندیس لبخند، دیپلم افتخار، بن خرید كتاب و جایزه نقدی اثر منتخب جشنواره را تقدیم می كند به پریسا صدائی آذر برای اثر "بفرمایید بنشینید صندلی عزیز".
هیات داوران تندیس هدهد سیمین اثر برگزیده جشنواره را تقدیم می كند به الیكا خدادی برای اثر "كوچكترین فرد خانواده".
برندگان بخش اجرای لطیفه
هیات داوران تندیس لبخند، اثر منتخب جشنواره تقدیم شد به امیرحسین یاوری برای اثر "طنز قم".
هیات داوران تندیس هدهد سیمین اثر برگزیده جشنواره را تقدیم كرد به صادق مددی برای اثر "خندوانه"
جایزه بخش خاطره گویی
هیات داوران تندیس لبخند اثر منتخب جشنواره را به طور مشترك تقدیم كردند به ابراهیم اسكندری برای اثر "شله زرد" و ملیحه یَلَمچی برای اثر "شب شكن".
هیات داوران تندیس هدهد سیمین اثر برگزیده جشنواره، به حامد فرامرزی برای اثر "خانواده‌ پرجمعیت" تقدیم شد. .
در بخش دیگری از برنامه با حضور غلامرضا بحیرایی داور جشنواره، صالحی مدیر رادیو اقتصاد و استاد عباس محبی جوایز بخش مشاغل اهداء شد. هیات داوران بخش حرفه ای دومین دوره جشنواره زیر چتر لبخند نتایج این بخش را به شرح زیر اعلام می دارد:
جایزه بهترین صدابردار
هیات داوران تندیس لبخند بهترین صدابردار را برای صدابرداری برنامه " كوی نشاط" از شبكه رادیویی ایران تقدیم كرد به علیرضا آزادگان.
هیات داوران تندیس لبخند بهترین نویسنده را برای نویسندگی برنامه "كاكتوس" از شبكه رادیویی گفت وگو تقدیم شد به نویسندگان این برنامه محمد حسین روانبخش و مهرشاد مرتضوی .
هیات داوران تندیس لبخند بهترین گوینده زن را برای اجرای برنامه "گذر بازار" از شبكه رادیویی اقتصاد به ژاله اكبری اهداء كرد.
هیات داوران تندیس لبخند، بهترین گوینده مرد را برای اجرای برنامه " صبح صبا " از شبكه رادیویی صبا تقدیم به مهبد قناعت پیشه كرد.
هیات داوران تندیس لبخند بهترین شخصیت زن را برای حضور در برنامه "خانیم خاتینلار" از صدای مركز آذربایجان غربی تقدیم كرد به بهاره غنی زاده.
هیات داوران تندیس لبخند بهترین شخصیت مرد را برای حضور در برنامه"شور و شیرین" از صدای مركز خراسان رضوی تقدیم كرد به مجتبی شفیعی.
در بخش دیگری از برنامه، با حضور امیر پارسی در نقش «اوستا» و جواد انصافی در نقش«عبدالی» قطعه ای طنز اجرا شد.
تقدیر از منوچهر آذری

در ادامه این برنامه با حضور علی بخشی زاده، معاون صدا و حسین قرایی مدیر كل روابط عمومی صدا و سیما از منوچهر آذری، پیشكسوت طنز برنامه های رادیویی تقدیر شد.
آذری طی سخنانی گفت: نزدیك به دو سال است كه با دعوت آقای بخشی زاده در رادیو فرهنگ فعالیت می كنم.
آذری ادامه داد: من اول تلویزیون رفتم و سپس آمدم رادیو، من مردم را دوست دارم ، عاشق مردم هستم. چرا چون در این مملكت به دنیا آمدم، چهار فرزند دارم كه سه تا از آنها فوق تخصص اطفال و دندانپزشك هستند. من این ها را برای ادامه زندگی به خارج نفرستادم. به پسرم گفتم: پدر من پیر شدم دارم می میرم، برو خارج.
پسرم گفت: بابا من با پول این مردم دكتر شدم. وقتی از عكس استاد آذری رونمایی شد، گفت:كاش زنم اینجا بود. او با سازدهنی و خواندن اشعار طنز و گفتن لطیفه دقایق خوشی را فراهم كرد.
در بخش دیگری از برنامه با حضور معاون صدا و مدیر كل روابط عمومی صدا و سیما، استاد جاوید نیا و حمیدرضا افتخاری مدیر رادیو صبا جوایز بخش اصلی اهداء شد.
جایزه بهترین برنامه در بخش ویژه، هجو رسانه های غربی
هیات داوران ضمن تقدیر و تشكر از همه آثاری كه تلاشی هنرمندانه برای هجو تلاش های بی ثمر رسانه های غربی داشتند جایزه بهترین اثر در بخش ویژه را به شرح زیر اعلام می دارد .
تندیس صبا در این بخش تقدیم شد به تهیه كننده برنامه "خط رو خط " از شبكه رادیویی جوان حامد مرادیان.
هیات داوران تندیس هدهد صبا جشنواره را تقدیم كرد به تهیه كننده برنامه "هجو آبتین" از شبكه رادیویی صبا امیر حسین رنگرز.
برگزیده قالب طنز آهنگ
هیات داوران تندیس هدهد صبا جشنواره را تقدیم كرد به تهیه كننده طنز آهنگ "همسایه آزاری" از شبكه رادیویی سلامت مجید امجدی فر.
معرفی بهترین برنامه تركیبی
هیات داوران تندیس هدهد صبا جشنواره را تقدیم كرد به تهیه كننده برنامه "شیرین دار" از صدای مركز مازندران علی صادقی.
برنده جایزه بهترین اثر در ساختار قطعه نمایش
هیات داوران تندیس هدهد صبا جشنواره را تقدیم كرد به تهیه كننده قطعه نمایش "من و استاد" از شبكه رادیویی معارف حسن حیدرزاده.
و برنده بهترین اثر در بخش شخصیت محور كه جایزه بهترین اثر جشنواره را هم از آن خود می كند، هیات داوران تندیس هدهد صبا، جشنواره را تقدیم كرد به تهیه كننده برنامه "صبح صبا" از شبكه رادیویی صبا امیر اكبری.
اما آخرین جایزه برای بهترین اثر جشنواره كه در هجو رسانه های غربی ساخته شده است، تقدیم شد به تهیه كننده برنامه "تلخند" از صدای مركز زنجان مهناز عالمی.
رونمایی از كتاب خوش بیان
با حضور یدالله گودرزی، دبیر پاسداشت زبان فارسی در معاونت صدا، از كتابی كه با حضور شنونده ها به رشته تحریر در آمد، به عنوان كتاب «خوش بیان» از اشعار مخاطبانی كه در برنامه زنده صباهنگ جمع آوری شده بود، رونمایی شد.
اجرای این برنامه را فریبا باقری و مهبد قناعت پیشه بر عهده داشتند كه این مراسم به طور زنده از ایرانصدا ، شبكه اینترنتی كتاب . تی‌وی ، تلوبیون و سایت رادیو صبا پخش شد.
انتهای پیام./

دسترسی سریع