همراهی با برگزیده های جشنواره رادیویی پژواك

اختتامیه جشنوراه رادیویی پژواك از 44 برگزیده تقدیر كرد، به همین بهانه در این گزارش با سجاد باغ شیخی ، بهرام نوری و سهیلا رهگشای گفت وگو شده است كه در ذیل می خوانید:

1402/02/20
|
13:24

"حسام حسام بهشت" سجاد باغ شیخی در بخش مردمی برگزیده شد
حوادث تروریستی یكی از بخش های دومین جشنواره رادیویی پژواك بود كه سجاد باغ شیخی با عنوان اثر "حسام حسام بهشت" در بخش مردمی توانست برگزیده این دوره از جشنواره شود.
او با بیان اینكه این مستند روایتی از شهدای سال 88 است، می افزاید: مستند من از لحاظ فنی از استانداردهای لازم برخوردار است و تلاش كردم كه آنها را رعایت كنم. این اثر روایت دانشجویی كه در حادثه 88 خیلی غریبانه به شهادت می رسد. فرایند تحقیق سه ماه به طول انجامید چرا كه قبول نمی كردند كه مستندی از این شهید بزرگوار ساخته شود.
بهرام نوری، با روایت زندگی نخستین استاندار شهید كشور برنده بهترین اثر شد
بهرام نوری، از شبكه رادیویی گیلان عنوان اثر "استاندار" برنده بهترین اثر بخش اصلی با موضوع انقلاب اسلامی و شد. می گوید: این مستند نگاهی اجمالی به زندگی نخستین استاندار شهید كشور ، شهید علی انصاری استاندار گیلان داشت. چون من در رشت زندگی می كنم ، مكانی در رشت است در خیابان لاكانی كه محل ترور شهید علی انصاری است، همیشه برایم جذابیت داشت كه چطور این اتفاق افتاد. با مطالعه و پژوهشی كه انجام دادم، بررسی زندگی این شخصیت برای من از جذابیت برخوردار بود و هر چه جلوتر رفتم شیفته شخصیتشان شدم و تصمیم گرفتم برایشان مستندی بسازم.
سهیلا رهگشای: از رابطه انسان با درخت نخل روایت كردم
سهیلا رهگشای، تهیه كننده مركز آبادان با عنوان اثر "مخ طاق" در بخش اصلی برگزیده شد، او می گوید: این مستند با نگاه دیگری به درخت نخل می پردازد. معنی «مخ طاق » هم نخل تنهاست. یعنی من آمدم از زاویه دیگری به درخت نخل از رابطه انسان با این درخت ، نگاه كردم.
او ادامه می دهد: فكر نمی كردم برنده شوم . خیلی خوشحالم كه در این جشنواره حضور پیدا كردم و نقطه امیدی بود برای من كه بعد از 22 سال كار كردن بالاخره توانستم در این بخش برگزیده شوم.
انتهای پیام.

دسترسی سریع