گفت وگو با مستندسازان صحنه مرگ، معجره قرن و نقطه ویرگول

برگزیدگان پژواك دومین جشنواره مستند رادیویی پژواك با معرفی برگزیده ها و قدردانی از آنها به ایستگاه پایانی رسید، با چند نفر از برگزیده های این جشنواره گفت و گو شده است.

1402/02/20
|
13:24

حسن عبدالهاشم پور، برگزیده مینی فیچر "صحنه مرگ" حسن عبدالهاشم پور، برگزیده مینی فیچر "صحنه مرگ" از شبكه رادیویی ورزش می گوید: این مستند در خصوص یكی از بازیكنان اسبق در گذشته ورزش است. اسحاق قویدل از قهرمان های بدنسازی بود كه متاسفانه دچار عارضه ای می شود . بعدها درباره علت مریضی شان كه استفاده از مواد انرژی زا بود كه دستمایه این كار بود افشاگری می كنند. خوشحالم كه رادیو ورزش كارهای بسیار خوب داشت، در این جشنواره و حائز رتبه های خوب شد. امیدوار ما بتوانیم در این جشنواره كارهای خوبی را تقدیم كنیم و مشاركت داشته باشیم.
فاطمه قاسم آبادی، منتخب بخش ویژه مستند پرتره فاطمه قاسم آبادی، برنده بخش ویژه در قالب مستند پرتره با عنوان اثر "معجزه قرن" از شبكه رادیویی قرآن است. او می گوید:مستند پرتره ای من درباره زندگی كربلایی كاظم ساروقی، كشاورز ساده ای كه علی رغم اینكه سواد خواندن و نوشتن نداشت، اما به دلیل اینكه دستورات و اوامر الهی را مخصوصا به پرداخت زكات خیلی اهمیت می داد، عنایت الهی شامل حالش شد و یك شبه حافظ كل قرآن كریم شد.وی ادامه می دهد: مستند ساختار جدیدی است كه در رادیو طی این دو سالی كه جشنواره پژواك برگزار می شود به آن دقت بیشتری شده است. كلاس های آموزشی برگزار شده، باعث شده كه برنامه سازان بیشتر به این سمت و سو حركت كنند و از این ساختار در طرح ها و ایده هایشان استفاده كنند.ناهید سعادتی، از خودكشی بچه ها پرده برداشتم ناهید سعادتی، منتخب بخش ویژه با موضوع مستند داستانی "نقطه ویرگول" از شبكه رادیویی آذربایجان شرقی لوح تقدیر را دریافت كرد، می گوید: مستندم در خصوص پدیده خودكشی بین بچه های زیر هجده سال بود. تقریبا یك ماهی تحقیق كردم .ایده آن را هم از خودكشی بچه ها به خاطر تبلت و به خاطر بازی های خشن بود. انتهای پیام./

دسترسی سریع