رادیو در جشن میلاد خواهر خورشید

همزمان با سالروز میلاد پربركت حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت روز دختر ویژه برنامه های مختلفی از شبكه های رادیویی، بویژه شبكه معارف، تهران و صبا تهیه و پخش خواهد شد كه به بررسی شخصیت علمی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها می پردازد.

1402/02/30
|
14:10

رادیو معارف با یك آسمان ارادت
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا ، ویژه برنامه "خواهر خورشید " به تبیین ویژگی‌های الگویی حضرت معصومه"س" می پردازد.
این برنامه كه به همت گروه قرآن و اهل بیت (ع) طراحی و تولید می شود به موضوعاتی همچون بررسی شخصیت علمی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با نگاهی به روایت «فداها ابوها»و جایگاه و شخصیت حضرت معصومه (حضرت معصومه در نگاه پدر، حضرت معصومه در نگاه خاندان وحی، حضرت معصومه در نگاه عالمان بزرگ شیعه) می پردازد.
همچنین تبیین ویژگی‌های الگویی حضرت معصومه«س»؛ (ویژ‌گی‌های الگو از نظر دختران، دختر نمونه در اسلام، دختران و الگو‌پذیری، الگو‌های دختران، ضرورت‌ها و بایسته‌های الگو و ...)،‌ جلوه‌های الگویی حضرت معصومه«سلام‌الله‌علیها» برای نسل امروز؛ (عفت و حیا، معصومیت، علم‌آموزی و عالمه بودن، عبادت و بندگی خدا در جوانی، عجین كردن علم و عبادت با حضور اجتماعی و موثر، ولایتمداری و ...) از جمله مباحثی است كه در این برنامه به آن پرداخته می شود
«یك آسمان ارادت» از حرم مطهر حضرت معصومه (س) به بررسی تحلیل هجرت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به ایران می پردازد.
این برنامه در ایام میلاد حضرت معصومه(س) هر شب ساعت 20:15 از بارگار منور كریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) پخش می شود .
موضوعاتی كه در این برنامه به آن پرداخته می شود : بررسی تحلیلی سفر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به ایران با تأكید بر نقش حضرت در حمایت از ولایت، تحلیل ورود حضرت فاطمه معصومه سلم الله علیها به شهر مقدس قم، علل، زمینه ها و بركات كات وجودی حضرت معصومه (بركات وجودی حضرت در زمان حیات، بركات وجودی ایشان در سفر به ایران، بركات وجودی آن حضرت در زمان حضورشان در قم)
گرامیداشت ولادت حضرت‌معصومه(س) و روز دختر در رادیو تهران
با فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت‌معصومه(س) و روز ملی دختر، شبكه رادیویی تهران با ویژه برنامه های تهران من، سعادت آباد، مسابقه 021 و... به استقبال دهه كرامت می رود.
شنوندگان برنامه "تهران من" كه مشاركت بیشتری در این برنامه عصرگاهی دارند، در این روز با رادیو تهران همراه می شوند و این روز را گرامی می دارند. با ما از ساعت 17 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز همراه شوید.
برنامه عصرگاهی" 021" رادیو تهران كه با هدف ایجاد نشاط،سرگرمی و امیدآفرینی پخش می‌شود، در این روز حول محور حضرت معصومه (س) و روز دختر روی آنتن می رود.
رادیو صبا با «دست افشان»
این شبكه رادیویی به مناسبت فرا رسیدن دهه كرامت ویژه برنامه «دست افشان» را تقدیم مخاطبان می‌كند.این برنامه با رویكرد اخلاقی و فرهنگی به گرامیداشت هفته كرامت می پردازد و به مناسبت روز دختر با بخش های ویژه در خدمت مخاطبان است.
ویژه برنامه «دست افشان» در ایام دهه كرامت هر شب ساعت 20 تقدیم مخاطبان می شود.

دسترسی سریع