«فراسو» روی موج سلامت

برنامه فراسو كه هر روز ساعت 8 و 15 دقیقه از رادیو سلامت پخش می‌شود؛ روز دوشنبه اول خرداد به موضوع حفظ بارداری اختصاص دارد.

1402/02/31
|
11:10

فاطمه بی‌تقصیر، تهیه‌كننده «فراسو» درباره اهداف تولید این برنامه می‌گوید: رادیو سلامت برای مخاطبان به عنوان یك مرجع مهم در حوزه پزشكی محسوب می‌شود و با توجه به اینكه ما تازه‌ترین رویدادهای دنیای پزشكی را در اختیار شنوندگان قرار می‌دهیم، تلاش می‌كنیم مشكلات مبتلابه آنها را بررسی كنیم. هدف از تولید برنامه‌های پزشكی در رادیو سلامت، تلاش برای آگاهی‌بخشی است. به همین خاطر برنامه فراسو هم با هدف پیشگیری از بیماری‌های جسمی و روانی، تعذیه، بهداشت و... روی آنتن می‌رود.
وی ادامه می‌دهد: این برنامه هر روز صبح ساعت 8 و 15 دقیقه از رادیو سلامت پخش می‌شود كه روزهای شنبه به موضوع بهداشت روان و پیشگیری‌های اجتماعی، یكشنبه و سه‌شنبه به موضوعات بهداشت، تندرستی و تغذیه و دوشنبه و چهارشنبه هم به موضوع سلامت جسم و بیماری‌های جسمی اختصاص دارد.
این تهیه كننده با اشاره به هزینه‌های سنگین درمان و لزوم پیشگیری می‌افزاید: با توجه به افزایش هزینه‌های درمان، مردم به سمت پیشگیری از بیماری‌ها حركت كردند و ما در «فراسو» در این زمینه كار می‌كنیم تا برنامه برای مردم كاربردی باشد و بتوانیم باری از روی دوششان برداریم. در این برنامه از كارشناسان حرفه‌ای بهره می‌بریم تا بتوانیم اطلاعات صحیح در اختیار شنوندگان قرار دهیم. مثلا در برنامه فراسو آموزش می‌دهیم كه تغذیه اشتباه چگونه می‌تواند سلامتی را به خطر بیندازد.
بی‌تقصیر در پایان بیان می‌كند: در مجموع موضوعات متنوع دستمایه قرار می‌گیرد. برای مثال كارشناسان، روز دوشنبه اول خرداد ماه موضوع حفظ باروری را بررسی می‌كنند؛ برنامه روز چهارشنبه هم با محوریت اگزما رواته آنتن می‌شود. مجری-كارشناس برنامه روزهای دوشنبه و چهارشنبه لیلا علوی، یكشنبه و سه‌شنبه زهرا حاجی‌زاده و شنبه كیانا فرهی است.

دسترسی سریع