معاون صدا در بازدید از رادیو زیارت مطرح كرد رادیو زیارت ابعاد جهانی دارد// عملكرد رادیو زیارت موفقیت آمیز است

معاون رسانه ملی به همراه جمعی از مدیران شبكه های رادیویی سراسری ضمن بازدید از رادیو زیارت، عملكرد این شبكه رادیویی را موفق ارزیابی كردند.

1402/03/06
|
13:37

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ علی بخشی زاده، معاون صدای رسانه ملی با تاكید بر اینكه ارادتمندان امام رضا(ع) در سراسر جهان می توانند از بستر اینترنت شنونده شبكه رادیویی زیارت باشند، گفت: ترویج و اشاعه فرهنگ رضوی و زندگی اهل بیت(ع) از اهداف ایجاد رادیو زیارت است، اگرچه رادیو زیارت در مشهد واقع شده است، اما ابعاد جهانی دارد و مخاطبان در سراسر جهان می توانند شنونده این شبكه رادیویی باشند.
بخشی زاده خاطرنشان كرد: تهیه برنامه های رادیویی حول محور زیارت امام هشتم علیه السلام و سیره رضوی حقی بر گردن رسانه است و در زمینه معرفت افزایی رسانه باید تعریف و جایگاه ویژه‌ای داشته باشد، كلانشهر زیارتی مشهد سالانه میزبان بیش از 40میلیون زائر است كه می تواند به خوبی در زمینه اهدافش نقش آفرینی كند. رادیو زیارت در تلاش است تا اطلاعات و نیازهایی كه تمام زائران ایران از آغاز سفر تا انتها با آن روبه‌رو می‌شوند را پاسخگو باشد.
وی عملكرد رادیو زیارت را موفق ارزیابی كرد و افزود: رادیو زیارت پنج مولفه دارد كه همه دست به دست هم داده اند تا این رادیو را موفق ارزیابی كنیم، ان شاء الله كه از دیدگاه مخاطب هم موفق است. اولین محور در این موفقیت را می توانیم مدیریت منسجم و هوشمند نام ببریم، مدیری كه ابعاد كار را در دست دارد در دریای كار گم نمی شود، همه عاقلانه و عالمانه كار می كنند. دومین ویژگی اش نیروی انسانی منسجم و آگاه به كار است.
معاون رسانه ملی سومین مولفه در موفقیت رادیو زیارت را پشتیبانی علم و پژوهش در برنامه ها دانست و یادآور شد: علم و پژوهش تنها منحصر به پژوهش های دانشگاهی نمی شود، بلكه اینها را به زبان برنامه تبدیل كردن هنر است؛ این مفصل بندی كه برنامه سازان می كنند و مطالبی كه ابتنا آن پژوهش است را به زبان برنامه بیان می كنند كه یك كار هنری است.

بخشی زاده تصریح كرد: همه اینها اتفاق نمی افتد جزء آموزش مستمر، رادیو زیارت یك رادیو یادگیرنده است، در عین حالی كه برای آحاد مردم یاد دهنده است، خودش یك سازمان یادگیرنده به واسطه آموزش های مستمر است. محور پنجم این موفقیت را می توان تجهیزات و تكنولوژی دانست، اینكه شما توانسته اید به سراسر جهان پیام را برسانید به امید خدا با یك اهتمام، همفكری و تعامل بیشتر می توانیم رهاورد بیشتری داشته باشیم.
هم افزایی سراسری بین شبكه های رادیویی
بخشی زاده در ادامه صحبت هایش به هم افزایی سراسری بین شبكه های رادیویی اشاره كرد و افزود: می توان برای رساندن مطالب بویژه در ایام خاص كه رادیو محرم یا رادیو اربعین و... را راه اندازی می كنیم، در رساندن مطالب استفاده بیشتری از آنتن های سراسری شود، اینها می توانند با رادیو زیارت مكمل و متمم باشند. ما در رادیو 10 كارگروه تخصصی تشكیل داده ایم و تمام شبكه هایمان در این كارگروه ها هستند؛ شبكه معارف ما كه مسئولیت معارف را بر عهده دارد، به عنوان یك بازوی معارفی معاونت است . همه شبكه ها با سیاست گذاری كه به صورت متمركز انجام می شود، منطبق هستند. در حوزه مطالب سیاسی با مسئولیت رضا كوچك زاده، مدیر رادیو گفت و گو موارد مربوط به سیاست را معاونت پیش می برد. در حوزه اقتصاد با محوریت شبكه رادیویی اقتصاد مسائل اقتصادی در این حوزه پیگیری می شود و...
به گفته معاون صدای رسانه ملی، این كارگروه ها علاوه بر اینكه خوراك برای شبكه ها تهیه می كنند، هم افزا هم هستند و با هم در یك هم افزایی خاصی مسائل را پیگیری می كنند. اما اینها چه وجهی می تواند با رادیو زیارت داشته باشد؛ در حال حاضر ابعاد معارفی رادیو زیارت را بیشتر رادیو معارفی ها می توانند مد نظر قرار دهند یا ابعاد اقتصادی رادیو زیارت در رادیو اقتصاد یا ابعاد فرهنگی زیارت با شبكه رادیویی فرهنگ و... باز هم ما می توانیم یك درهم تنیدگی منطقی را ایجاد كنیم كه یقینا هم افزا و به هم افزایی ما كمك خواهد كرد. منطقی است كه خودمان را در دریای كار گم نكرده ایم، موضوع محور به صورت مستمر به تقویت هم اقدام می كنیم.
گفتنی است؛ شبكه رادیویی زیارت فعالیت خود را به طور رسمی از 14 تیر 97 آغاز كرده است. آگاهی‌بخشی و معرفت‌افزایی، ترویج و توسعه گفتمان اسلام ناب محمدی و ارتقای سطح معنوی و نشر و رشد معارف دینی با محوریت اهل بیت علیهم السلام به ویژه حضرت امام رضا(ع) و ارتقاء فرهنگ رضوی، از دیگر اهداف راه‌اندازی این رادیو به شمار می‌روند.
انتهای پیام./

دسترسی سریع