رادیو در میلاد امام رضا (ع)

شبكه های رادیویی در سالروز ولادت امام مهربانی ها، هشتمین گل ولایت و امامت ویژه برنامه های مختلفی را تدارك دیده اند.

1402/03/08
|
12:13

هنرنمایی منوچهر آذری و ‌عباس محبی
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ ویژه برنامه های «زیارت مهر»،«یك لقمه بركت» و «پنجره فولاد» از رادیو فرهنگ پخش می شود. «یك لقمه بركت» مستندی است با موضوع تاریخچه غذای حضرتی از اولین غذا تا امروز سه شنبه 9 خرداد ماه ساعت 21:00 در شب میلاد ضامن آهو پخش می شود .
«پنجره فولاد» كه ساعت 22 با مهمانانی همچون غلامرضا صنعتگر (خواننده) ،سید جلال فیاضی مشاور عالی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و خادم حرم مطهر رضوی، حجت الاسلام والمسلمین محمد پویا مفرد كارشناس مذهبی به همراه امیر صادقی گیوی نویسنده كتاب پنجره فولاد تقدیم حضور مخاطبان خواهد شد. در این برنامه ضمن بررسی سیره امام رضا علیه السلام و بررسی ویژگی های دوران حضرت در بخشی دیگر كتاب پنجره فولاد نوشته‌ی امیر صادقی معرفی می شود .
در روز میلاد امام رضا علیه السلام برنامه «هفت كوچه» به بررسی فرهنگ زیارت بین مردم اختصاص دارد. در این برنامه كه ساعت 9 پخش می‌شود؛ منوچهر آذری و ‌عباس محبی نیز هنرنمایی كرده و اوقات شادی را برای شنوندگان رادیو فرهنگ رقم می‌زنند. «زیارت مهر» عنوان ویژه برنامه زنده ، میلاد خورشید خراسان است كه ساعت 10:00 روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.
هنرمندی پیشكسوتان رادیو جواد انصافی و امیر پارسی
این شبكه رادیویی به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت علی بن موسی الرضا علیه السلام ویژه برنامه «دست افشان» را ساعت 20 تقدیم مخاطبان می كند. این برنامه در شب میلاد امام رضا( ع) سفر رادیوی به مشهد مقدس دارد و با آیتم های متنوع در فضای شاد این روز را همراه مخاطبان جشن می گیرد.
رادیو صبا به همین مناسبت برنامه مخاطب محور «صبامك» را در شب میلاد امام رضا علیه السلام به صورت ویژه راهی آنتن می‌كند. برنامه مخاطب محور «صبامك» سه شنبه نهم خرداد ساعت 22در شب میلاد امام رضا علیه السلام با آیتم های شاد و نمایش های ویژه این شب با هنرمندی پیشكسوتان رادیو جواد انصافی و امیر پارسی به تهیه كنندگی محمد عیوضی تقدیم مخاطبان می‌شود.
«صبح عید باشما» عیدانه اهالی صبح جمعه با شماست
رادیو ایران به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا(ع) دو برنامه «ایرانشهر» و «بهار جان» را از مشهد الرضا تقدیم می كند. برنامه عصر گاهی «ایرانشهر» نیز از جوار ضریح مطهر امام رضا(ع) با حضور استاد كمال همنشین ساعت 18 پخش می شود.
«با كریمان» سه شنبه 9 خرداد، گزیده ای از كلام علما و بزرگان را در خصوص امام رضا(ع) در ساعت 17:15 پخش می كند. «بهار جان» در شب و روز میلاد امام مهربانی ها از صحن و سرای حرم رضوی ساعت 22:30 به بازخوانی شور و نور می پردازد.
«صبح عید باشما» عیدانه اهالی صبح جمعه با شماست كه به تهیه كنندگی ساجد قدوسیان 10 خرداد ساعت 8:35 تقدیم مخاطبان رادیو ایران می شود.
«شب بخیر كوچولو» با پخش قصه ای با موضوع زیارت در 9 و 10 خرداد، با هدف تقویت مفاهیم دینی در كودكان با اجرای مریم نشیبا ساعت 21:35 از رادیو ایران پخش خواهد شد.
رادیو تهران پابوس آقا امام رضا(ع)
همزمان با ولادت با سعادت امام رضا(ع) شبكه رادیویی تهران، از بامداد تا شامگاه ساعت 6 تا 20 به همت چهار گروه برنامه ساز همراه مخاطبان خواهد بود.
در آستانه ولادت پربركت امام رضا علیه السلام شبكه رادیویی تهران با اجرای مسابقه، ارتباط زنده با مشهد مقدس، اجرای نمایش و طنز رادیویی و... این روز را گرامی می دارد. ویژه برنامه ولادت امام مهربانی ها به همت گروه تاریخ و معارف، گروه فرهنگ، جامعه و سلامت، گروه دانش و اقتصاد و گروه ورزش و تفریحات رادیو تهران از 6 صبح تا ساعت 20 از شبكه رادیویی تهران روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می رود.
در این روز مخاطبان سفری به مشهد مقدس خواهند داشت، در این برنامه ها ضمن بررسی ابعاد شخصیتی زندگی امام رضا (ع)، عرض ارادتی به ساحت مقدس امام مهربانی ها خواهیم داشت.
گفت وگوی ویژه با خادمان امام رضا(ع) ، نقاره زن ها، موسسه خیریه امام رضا(ع) و مصاحبه با هنرمندان پیش بینی شده است. در بخش های مختلف علاوه بر مباحث كارشناسی در خصوص سیره و شخصیت امام رضا(ع) و ولایت مداری در عصر ایشان، با شركت كننده ها در مسابقه شعرخوانی كودكان در حرم گفت و گو و شعر خوانی در وصف امام مهربانی طراحی شده است.
علاوه بر اینها؛ در این روز فرخنده پخش موسیقی و تواشیح خوانی گروهی به صورت زنده تدارك دیده شده است. از دیگر بخش ها می توان به زائر اولی ها و و اجرای مسابقه با موضوع حضرت اشاره كرد . اجرای قطعه نمایشی، طنز، ضرب المثل، ترانه و آهنگ های شاد ویژه ولادت امام رضا (ع) از بخش هایی كه در این روز تقدیم حضور مخاطبان می شود.
علاقه مندان می توانند در زمان پخش برنامه ها با شماره تلفن 22652466یا 22652465 یا از طریق شماره 3000094 با ما در تماس باشند.
رادیو سلامت و گفتگو با كادر درمان
ویژه برنامه «پناهم بده» با محوریت سلامت معنوی در روز میلاد حضرت امام رضا علیه السلام از شبكه رادیویی سلامت به روی آنتن می رود .
محوریت اصلی برنامه تاثیر زیارت و حضور در اماكن مذهبی بر رشد مولفه های دینی در افراد، خصوصا از دوران كودكی و نوجوانی است . برنامه شامل بخشهای متنوعی ، خصوصا گفتگو با كادر درمان حاضر در بیمارستان رضوی در شهر مشهد و گفتگو با خادمین پزشك حرم رضوی .....است.
صدای فضیلت از حرم امام رضا(ع )
رادیو معارف با ویژه برنامه «مشرق عش» با محورهای نقش و نشانه های زیارت با معرفت در رفتاری معنوی و عبادی زائر؛ شناخت جایگاه امام، انس با احادیث و انتظارات معصوم، نقش و نشانه های زیارت با معرفت در ارتباطات و رفتارهای خانوادگی زائر ؛ترجیح اصول و معیارهای دینی در انتخاب همسر، رابطه صمیمانه و احترام آمیز با والدین ، رعایت حقوق خانواده و...
از دیگر موارد می توان به ویژگی های رفتاری زائر با معرفت در ارتباطات اجتماعی ، معاشرت كریمانه با دیگران، احسان به دیگران و دستگیری از نیازمندان، مراعات حقوق دیگران، شوخی و شادابی و... اشاره كرد. این برنامه روز میلاد امام رضا از حرم مطهر علی ابن موسی الرضا علیه السلام ساعت 9 شنیده می شود.
رادیو جوان و قراری دوستانه
ویژه برنامه رادیویی «با تو حالم خوبه» رادیو جوان، ویژه ایام دهه كرامت و ولادت با سعادت امام رضا (ع) از جوار بارگاه ملكوتی حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) شنیده می شود.
ویژه برنامه از 5 خرداد تا 10 خرداد، در ایام دهه كرامت همراه با بخش های مختلف با محوریت امام رضا علیه اسلام به صورت زنده از مشهد مقدس تقدیم مخاطبان عزیز می‌شود. ویژه برنامه «با تو حالم خوبه» یك قراری خودمونی و دوستانه بین مردم و امام رئوف است كه به مكتب رضوی، اخلاق و همدلی، مهربانی و محبت و همچنین به بررسی سیره امام رضا علیه السلام و ویژگی های دوران حضرت می پردازد.
ویژه برنامه «با تو حالم خوبه» از ساعت 19:30 الی 20:30 روی موج اف ام ردیف 88 مگاهرتز از شبكه رادیویی جوان پخش خواهد شد.
«پناه پهلوانان» به صورت زنده از استودیوی حرم مطهر رضوی
ویژه برنامه «پناه پهلوانان» به صورت زنده از استودیوی حرم مطهر رضوی از ساعت 13:15 به مدت 45 دقیقه روانه آنتن شبكه رادیویی ورزش می شود. دهه كرامت و خصایص پهلوانی در فرهنگ رضوی، آشنایی با خادمان ورزشكار آستان قدس رضوی، آشنایی با موزه این آستان و معرفی ورزشكارانی كه مدال خود را به آستان قدس رضوی اهدا كردند، از جمله بخش‌های این برنامه به شمار می‌‎رود.
همچنین برنامه «گلخونه» با هدف ایجاد نشاط و امید در روز ولادت امام هشتم شیعیان و با رویكرد خادمین ورزشكار از دیگر برنامه هاست.
انتهای پیام/

دسترسی سریع