رادیو و صنعت گردشگری بازدید از«كاخ موزه سعدآباد» امروز رایگان شد

ضرغامی در گفت وگو با برنامه «سعدآباد» رادیو تهران گفت: اگرچه بازدید از كاخ موزه «سعدآباد» در روز گردشگری رایگان نیست، اما به خاطر این برنامه، گردشگران امروز چهارشنبه 5 مهرماه می‌توانند از این كاخ موزه به صورت رایگان بازدید كنند.

1402/07/05
|
09:09

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ رادیو دارای ظرفیت‌های مهمی كه می‌تواند در معرفی جاذبه‌های گردشگری نقش مهمی را ایفا می كند، به همین مناسبت برنامه های رادیو كه به حوزه گردشگری اختصاص دارد، تقدیم حضور مخاطبان می شود.
«سعد آباد» یكی از برنامه های جدید رادیو تهران كه در قالب مجله ای تاریخی با ساختار تركیبی نمایشی به موضوعات مختلف در حوزه تاریخ؛ تاریخ معاصر، تاریخ پهلوی و تاریخ انقلاب اسلامی می پردازد. در بخش "ایران زمین" كه یكی از بخش های سعدآباد است، پیگیر موضوعات مربوط به بناها و اشیا تاریخی می شود. این برنامه به تازگی آغاز شده و شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:35 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می رود. سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در گفتگویی اختصاصی با این برنامه گفت: اگرچه بازدید از كاخ موزه «سعدآباد» در روز گردشگری رایگان نیست اما به خاطر این برنامه، گردشگران در این روز می‌توانند از این كاخ موزه به صورت رایگان بازدید كنند.
معرفی روستاهای اطراف تهران
شبكه رادیویی تهران با توجه به استانی بودن آن و نیاز و تكلیفِ پرداختن به ظرفیت های استان تهران ویژه برنامه های متعدد را در این راستا تهیه و پخش می كند. یكی از این برنامه ها مستند روایی "روستا گرد" است، برنامه ایی كه به معرفی روستاهای اطراف تهران اختصاص یافته است.
آشنایی با جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر تهران در «شمس العماره»
مخاطبان و علاقه مندان به جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر تهران می توانند با برنامه جدید«شمس العماره» رادیو تهران كه پنجشنبه و جمعه ها از ساعت 17 تا 20 روی آنتن می رود همراه شوند.«تهران من» هم امروز به مناسبت روز گردشگری از ساعت 17 با این موضوع مخاطبانش را همراهی می كند.
«هفته های ایرانی» هر هفته به یك استان سفر می كند
ارتباط مستقیم رادیو ایران در «هفته های ایرانی» با مردم در شهر و روستاهای مختلف ایران و آشنایی با جاذبه های گردشگری، سنت های رایج در شهرستان ها و معرفی ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی آن استان از مهم ترین رسالت های این برنامه است. این هفته پنجشنبه و جمعه رادیو ایران به كردستان می رود.
سفر مسابقه استعدادیابی «یك دو صدا» به استان قزوین
مسابقه استعدادیابی «یك دو صدا» رادیو ایران با هدف شناسایی استعداد‌های گویندگی، اجرای رادیویی و بازیگری به استان قزوین سفر می‌كند. برنامه سازان برنامه «یك دو صدا» از صبح تا شب از دوستان قزوینی تست صدا می گیرند. مسابقه «یك دو صدا» از هفته اول مهر از رادیو ایران و رادیو قزوین پخش می‌شود.
رادیو جوان و «جوونی كه شما باشی»
برنامه «جوونی كه شما باشی» به صورت هفتگی در روزهای جمعه پخش می‌شود و این مستند، تلاش می‌ كند تا زندگی در شهرها و روستاهای ایران را به تصویر بكشد و برخی از جنبه‌های مختلف آن را معرفی كند و به گفتگو با اهالی محل، جوانان و مردم عادی می پردازد. همچنین، با نخبگان و كارآفرینان محلی نیز مصاحبه می شود تا ایده‌ها و تجربیات آنان به اشتراك گذاشته شود. علاوه بر این، در این مستند اماكن گردشگری و تفرجگاه‌های زیبا نیز معرفی می‌شوند. همچنین با استفاده از توصیفات، به جاذبه‌های منحصر به فرد ایران می پردازد. با شنیدن این مستند، شنوندگان فرصتی خواهند داشت تا با زندگی در شهرها و روستاهای ایران در تمام زوایای آن آشنا شوند.
رادیو فرهنگ و ایرانگرد
«ایرانگرد» مسابقه ای هیجان انگیز رادیو فرهنگ كه سوال ها در این برنامه بر اساس مناطق ایران طراحی شده، 5 منطقه؛شمال، جنوب، شرق، غرب و مركز و درباره گردشگری، مشاهیر، كتاب، پوشش، غذا، تاریخ، موسیقی و سینما از شركت كننده سوال پرسیده می شود.این برنامه پنجشنبه ‌‌و جمعه ساعت20:30 روی آنتن می رود.
برنامه « سرزمین من» نیز از گروه تاریخ و اندیشه شنبه تا پنجشنبه ساعت13 در سه بخش به معرفی دیدنی های كشور، معماری مساجد و گشت و گذاری در موزه های ایران اختصاص دارد.
برنامه« جوانه ها» كه چهارشنبه ها ساعت12:30 روی آنتن می رود در بخش «گردشگری» به معرفی دیدنی‌های ایران اختصاص یافته است. همچنین «علی جویا» در بخش« آبادی»برنامه صبحگاهی « صبح به وقت فرهنگ» كه از ساعت 6:10 پخش می شود به معرفی روستاهای ایران می پردازد.«مستند فرهنگ» دوشنبه ها با عنوان « سرزمین مادری» ساعت14:30 با گشتی در ایران سرسبز پخش می شود.
رادیو پیام و پیام های گردشگری
« پیام گردشگری» به مدت 2 دقیقه به موضوع معرفی مكان های دیدنی، جاذبه های گردشگری و بوم گردی ایران ،صنایع دستی و به آثار تاریخی می پردازد.
رادیو ورزش و ایران خاك دلیران
برنامه «ایران خاك دلیران » با موضوع گردشگری و روستاگردی،هر روز به جز جمعه ها ،ساعت 8:30 صبح به مدت 30 دقیقه شنیده می شود.این برنامه هر روز به یك روستا یا شهرستان می‌پردازد و اقدامات ورزشی و سرانه ورزشی آن روستا و اینكه چه كارهای ورزشی و یا چه ورزشكارهایی دارد را بررسی می كند . اینكه چه اقدامات ورزشی در آن روستا صورت گرفته و كدام ورزشگاه ها افتتاح شدند از مهمترین اهداف این برنامه است.
برنامه های گردشگری رادیو اقتصاد
برنامه مفرح عصرگاهی «گذر بازار» با ایجاد فضایی سرگرم كننده، به طرح موضوع های اجتماعی و اقتصادی نیز می پردازد و آقای سبط انصاری در گفتگویی كوتاه جذابیت های گردشگری ایران را بر می شمردند و در بخش بازار گردشگری به كارشناسی آقای شادلو اقتصاد حوزه گردشگری مورد بررسی قرار می گیرد. این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 تا 19 از رادیو اقتصاد پخش می شود
در برنامه «مسابقه بیست» كه نكات آموزشی برای بهینه سازی زندگی اقتصادی اصلاح الگوهای رفتاری مردم و سبك زندگی صحیح اقتصادی ارائه می دهد ، یك آیتم نمایشی در قالب گپ و گفت یك راهنمای تور و یك گردشگر سوغات مناطق مختلف ایران معرفی می شود این برنامه شنبه تا پنج شنبه ساعت 20 از رادیو اقتصاد پخش می شود.
برنامه «نشان آبادی» نیز به ارائه راهكارهای توسعه روستایی و توانمندی های اقتصادی روستائیان می پردازد و ضمن معرفی كارآفرینان برتر روستایی پیشنهادات عملی برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها را ارائه می دهد . این برنامه پنج شنبه ها ساعت 14 از رادیو اقتصاد پخش می شود.
انتهای پیام./

دسترسی سریع