ویژه برنامه های رادیو به مناسبت هفته وحدت رادیو پیام‌آور وحدت امت اسلامی

شبكه های مختلف رادیویی با ویژه برنامه «امت محمد »، «مهر رسول» و «اشراق» ، به پیشواز هفته وحدت می روند.

1402/07/08
|
13:53

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا ؛ هفته وحدت، یادآور ولادت رسول خوبی‌ها حضرت محمد(ص) آخرین فرستاده پروردگار است،‌ از این رو، رادیو با تهیه و تولید برنامه های ویژه به شناساندن شخصیت و سنن پیامبر اكرم (ص) می پردازد.
رادیو معارف با «امت محمد»
همزمان با فرا رسیدن هفته وحدت و سالروز میلاد خجسته حضرت محمد (ص)، ویژه برنامه" امت محمد" از این رسانه دینی پخش می شود. این برنامه كه با مبارزه با هجمه علیه شخصیت و سنن پیامبر اعظم (ص)و ضرورت شناساندن نبی اكرم (ص)به نسل جوان طراحی و تولید می شود.همچنین تبیین پیام های آیه29 سوره مباركه فتح و اهمیت وحدت اسلامی و انسجام اسلامی از جمله موضوعاتی است كه در این برنامه به آن پرداخته می شود." امت محمد" هر روز ساعت 20:15 از رادیو معارف پخش می شود.
ویژه برنامه های رادیو سلامت در جشن میلاد نبی اكرم (ص)
شبكه رادیویی سلامت همزمان با روز ولادت پیامبر اكرم (ص) و ولادت با سعادت امام صادق( ع) ویژه برنامه های "مهرافشان" و "پیامبر مهربانی " را تقدیم شنوندگان می كند.
برنامه "مهرافشان" روز دوشنبه 10 مهر ماه از ساعت 17 با موضوع "الگو قرار دادن اخلاق نبوی در خانواده و روابط خانوادگی" از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز روی آنتن می رود. در این برنامه بخش هایی همچون گزارش مردمی، بخش های نمایشی با بازیگری الهام زرتاختی و امین ضیایی و بخش های كارشناسی و گفتگویی در خصوص وحدت و صلح پخش خواهد شد. برنامه "پیامبر مهربانی" روز سه شنبه از ساعت 10:30 با رویكرد ترویج مهربانی با تكیه و الگو برداری از اخلاق پیامبر به موضوع" تاثیر شفقت در تمام ابعاد زندگی " می پردازد.
در این برنامه بخش هایی چون نقطه شروع، سفید پوش سفید باطن، سفیر صلح و جشن شادی وجود دارد كه هر كدام ابعاد مختلف این موضوع را در حوزه سلامت پوشش می دهند.

رادیو جوان با «برادران من»، «كافه رادیو»، «جوونی مجاز» و «جوان ایرانی سلام»
ویژه برنامه «برادران من» قصد دارد به موضوعاتی مرتبط با وحدت اسلامی بپردازد و نقش آن در جهان اسلام و كل جهان را بررسی می كند. این برنامه، به تعریف و معنای وحدت اسلامی و راهكارهایی برای تقویت آن خواهد پرداخت. همچنین، تأثیر وحدت اسلامی بر جهان اسلام و ارتباط آن با كل جهان را نیز به صورت گسترده مورد بررسی قرار می‌دهد.
برنامه "برادران من" سعی خواهد كرد تا به عواملی كه به ایجاد وحدت بین مسلمانان منجر می‌شوند، به عنوان یكی از موضوعات مهم در این برنامه، توجه كند. علاوه بر این، تعامل و همكاری متفكران جهان اسلام در راستای تقویت وحدت نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. نقش مردم و علما در تقویت وحدت اسلامی نیز به عنوان دو عامل كلیدی در این برنامه مورد توجه قرار خواهد گرفت. ویژه برنامه «برادران من» تا 11 مهر ساعت 20:00 تقدیم شنوندگان رادیو جوان می شود. برنامه «جوان ایرانی سلام»، «كافه رادیو» و «جوونی مجاز» نیز به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر اكرم (ص) برنامه هایی را در همین راستا تقدیم شنوندگان رادیو جوان می كنند.

«مهر رسول» پیام‌آور وحدت امت اسلامی
شبكه رادیویی تهران به مدت یك هفته به مناسبت میلاد با سعادت حضرت رسول اكرم(ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق(ع) در پی افزایش هر چه بیشتر وحدت میان مذاهب اسلامی است.طی این هفته برنامه صبحگاهی«شهر آفتاب» با مضامینی همچون راهبردهای اجتماعی و فردی پیامبر(ص) برای ایجاد وحدت بین مسلمین پخش خواهد شد.
«سعادت آباد» كاری از گروه تاریخ و معارف رادیو تهران كه تا 12 مهرماه از ساعت 14:35 تا 16با محوریت موضوعی تاریخی سیاسی و اسلام با نگاه به تقریب مذاهب اسلامی روی آنتن می رود. برنامه «باغ فیض» از دیگر برنامه های رادیو تهران كه تا 12 مهرماه، ویژه هفته وحدت تدارك دیده شده است و جنبه‌های مختلف افزایش وحدت در جامعه را بررسی و به نقش اتحاد و همبستگی در پیشرفت كشور می پردازد، از ساعت 21 تا 22 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می رود. تمركز بر هویت اسلامی و خودشكوفایی، ترویج روحیه ایثار، شهادت و مقاومت اسلامی در برابر استكبار جهانی از مضامین برنامه های رادیو تهران است كه همراه با بهره‌گیری از سخنان بزرگان، امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پرچمداران امت واحده، مطالب و نكاتی در باب وحدت مسلمانان تقدیم حضور فرهیختگان رادیو تهران می شود.
«مهر رسول» عنوان برنامه 17 ربیع الاول كه به همین مناسبت از 6 صبح تا ساعت 20 از چهار گروه برنامه ساز رادیو تهران با بررسی جنبه‌های مختلف چرایی و چگونگی افزایش وحدت در جامعه اسلامی، افزایش هرچه بیشتر اتحاد میان برادران و خواهران اهل سنت و تشیع بررسی و بر اهمیت هفته وحدت، وحدت مسلمین و نقش وحدت در پیشبرد جامعه تاكید می كند. برنامه گروه تاریخ و معارف از ساعت 10 تا 14 ضمن ارتباط با استان هایی كه اهل سنت هستند، بحث های كارشناسی با محوریت ابعاد شخصیت پیامبر اكرم(ص) خواهد داشت. انعكاس همایش پیرغلامان كه در زیباكنار برگزار می شود و انعكاس جشنواره موسیقی نواحی اقوام كه در كردستان برگزار می شود از دیگر بخش های برنامه «مهر رسول» است.
رادیو قرآن و اشراق
«اشراق»، عنوان ویژه برنامه شبكه رادیویی قرآن است؛ كه با موضوعات سنت پیامبر(ص)، برنامه های عبادی مثل نماز دعا، نماز جماعت و حج ، دفاع از دین و كیان و سیره پیامبر اكرم (ص) و امام صادق (ع)، تدارك دیده شده است؛ كه تقدیم شنوندگان می شود.
ویژه برنامه "اشراق"، كاری از گروه علوم قرآنی رادیو قرآن با كارشناسی حجه الاسلام دكتر محمد لطفی زاده با گزارشگری طاهره سادات شاهچراغ، روایت به روایتگری آدینه الهیاری، گفتگو با شاعر آئینی، بخش كارشناسی و ... به روی آنتن خواهد رفت.
برنامه هفته وحدت رادیو اقتصاد
برنامه صبحگاهی «روزی نو» با رویكرد اطلاع رسانی و مطالبه گری اقتصادی با هدف افزایش آگاهی شنوندگان و عدالت محوری در هفته وحدت با مراكز استانهای با جمعیت شیعه و سنی ارتباط برقرار می كند این برنامه شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:30 از رادیو اقتصاد پخش می شود.در برنامه «رهیافت »كه به بررسی و ریشه یابی مهمترین مسائل و مشكلات اقتصادی روز و ارائه راهكارهای عملیاتی می پردازد، همزمان با هفته وحدت ضرورت وحدت در تحقق برنامه های اقتصادی كشور را مورد بررسی قرار می دهد . این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 از رادیو اقتصاد پخش خواهد شد.
برنامه عصرگاهی و مفرح «گذر بازار» با ایجاد فضایی سرگرم كننده، به طرح موضوع های اجتماعی و اقتصادی می پردازد، در هفته وحدت با كارآفرینان نمونه در مناطق سنی نشین گفت وگو می كند . این برنامه شنبه تا پنجشنبه ساعت 17:05 از رادیو اقتصاد پخش می شود .برنامه« بزرگراه» تلاش می كند در فضایی شاد و مفرح، نكات مفیدی در خصوص سبك زندگی با شنوندگان به اشتراك بگذارد و در ایام هفته وحدت در گفتگوی مذهبی با كارشناسان به بررسی احادیث و روایات اقتصادی پیامبر مكرم اسلام(ص) می پردازد . این برنامه جمعه ها ساعت 18 از رادیو اقتصاد پخش می شود.
دست افشان در رادیو صبا
رادیو صبا برنامه های «دست افشان، صبح عید و شهر فرنگ » را تقدیم شنوندگان می كند.ویژه برنامه «دست افشان» به مدت یك هفته هر شب ساعت 20 با محوریت بیان ویژگی‌ها و فضایل اخلاقی پیامبر اكرم (ص) در فضایی شاد در قالب آیتم‌های متنوع و ارتباط تلفنی با سایر استان‌ها همراه مخاطبان می‌شود.«صبح عید» ویژه برنامه عیدانه این شبكه رادیویی است كه روز یازدهم مهر به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اكرم (ص) ساعت 10 صبح تقدیم شنوندگان می شود.این شبكه رادیویی در جنگ شاد «شهر فرنگ» با پخش طنز آهنگ و نمایش های طنز هفته وحدت را گرامی می دارد. این برنامه هر روز ساعت 9 صبح تقدیم شنوندگان می شود.
«سلسله موی دوست» در رادیو گفت‌وگو
«سلسله موی دوست» مستندی برای واكاوی اندیشه های عقیدتی بر مبنای حدیث سلسله الذهب جهت تبیین قول سدید- سیره و روش زندگی حضرت محمد(ص) كه یازدهم مهرماه از ساعت 13:30شنیده می شود.
« بر بال سخن »شامل سخنان امام خمینی(ره)، سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در كنفرانس وحدت روزهای یازدهم و هفدهم مهرماه ساعت 8:30 و 19 پخش می شود. « خورشید ولایت» شامل ابعاد زندگی امام جعفر صادق (ع) و وضعیت سیاسی و اجتماعی دوران ایشان 11 مهرماه از ساعت 12 شنیده می شود. « رویداد »شامل تبیین اوضاع امروز كشورهای اسلامی و تلاش نظام سلطه و مرتجعین برای القای تفكرات افراطی و تفریطی و ضرورت مقابله با این فتنه ها روزهای 8 تا 12 مهرماه از ساعت 12 از رادیو گفتگو تقدیم مخاطبان می شود. «امواج شبهه» با موضوع شگرد رسانه های معاند برای تخریب وحدت جهان اسلام و روزهای 9 و 11مهرماه از ساعت 16 شنیده می شود.
«گفتگوی سیاسی» با موضوع اقتدار منطقه ای و جهانی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر امنیت درون زا و چشم انداز فرا و روزهای 8 تا 12 مهرماه از ساعت 17:30، پخش خواهد شد.«بدون خط خوردگی »با موضوع بررسی ابعاد نفوذ سیاسی برای تخریب وحدت اسلامی در تاریخ 8 تا 12 مهرماه از ساعت 19از شبكه رادیویی گفت و گو شنیده می شود.
رادیو پیام و «پیام وحدت»
برنامه «پیام وحدت» به مدت 2 دقیقه به موضوع خصوصیات بارز پیامبر اكرم(ص) و اهمیت اتحاد جهاد اسلام می پردازد.همچنین برنامه « پیام ولایت» به مدت 2 دقیقه به موضوع اهمیت وحدت جامعه مسلمین در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی می پردازد.
رادیو نمایش و نمایش «میرزا بالا»
میرزا بالا كه تازه به تهران رسیده، به دنبال گوینده محبوب و طناز رادیو علیرضا جاویدنیا می گردد. پرسان پرسان به ارگ تاریخی رادیو می رسد و این سرآغاز ماجراهایی طنزآمیز است و...
ویژه برنامه «شادباش» با هنرمندی علیرضا جاویدنیا و میرزا بالا ویژه برنامه هفته وحدت و ولادت با سعادت نبی اكرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع) است كه ساعت 18:15 به تهیه كنندگی محسن جواهری، نویسندگی سهیلا خدادادی و هنرمندانی همچون سالار میركریمی، عرفان زارعی و سیده‌ زینب حسینی از رادیو نمایش شنیده می شود.
رادیو فرهنگ و 20 عنوان برنامه
شبكه رادیویی فرهنگ همزمان با میلاد رسول اكرم(ص) و فرارسیدن هفته وحدت برنامه‌های خود را منعطف با این هفته پخش می‌كند.20 عنوان برنامه در قالب 96 برنامه از رادیو فرهنگ‌ پخش می‌شود.
در برنامه «محمدنامه» مدایح نبوی بررسی می‌شود، این برنامه مستند تركیبی كه هر روز ساعت 8:00 پژوهش و اجرای استاد مهدی امین فروغی با هدف مدیحه‌خوانی پیامبر اكرم (ص) در دیوان شاعران فارسی ‌زبان و كتاب‌های نویسندگان و مورخان ایرانی كه در آغاز سخن به نعت و منقبت پیامبر اسلام(ص) پرداخته‌اند پخش می‌شود.
مستند روایی- موضوعی «نامه‌های پیامبر (ص)» از شنبه8 مهرماه تا چهارشنبه ساعت 19:00 به بررسی یكی از نامه‌های پیامبر(ص) به پادشاهان و سران كشورها اختصاص دارد. در این برنامه استاد بهروز رضوی هر شب یكی از 13 نامه پیامبر اكرم(ص) به سران كشورها را می‌خواند.
رادیو فرهنگ سه‌شنبه 11 مهرماه، ساعت 9:00 صبح با محوریت بررسی و خوانش اشعار شاعران معاصر در مدح و نعت پیامبر (ص) و تبیین فرهنگ نبوی، نگاهی به فرهنگ اقوام در هفته وحدت دارد.
انتهای پیام./

دسترسی سریع