عیدانه رادیو در سالروز ولادت پیامبر مهربانی ها

همزمان با خجسته میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) و ششمین ولی خدا حضرت امام جعفر صادق(ع) ویژه برنامه های مختلفی از رادیو پخش می شود.

1402/07/10
|
11:55

عیدانه های رادیو ایران
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ شبكه های مختلف رادیویی با تهیه و پخش برنامه های شاد و مفرح عیدانه همراه مخاطبان خواهند بود.
«بهار جان» با موضوع فضایل و ویژگی های اخلاقی حضرت محمد(ص) و با حضور حجت الاسلام داوود نژاد پیرامون رحمت العالمین بودن حضرت محمد(ص) نكاتی را بیان می كند. این برنامه دوشنبه 10 مهر ساعت 22 پخش می شود.
«بهار عالم جان» در همان روز سرگذشتی از ماجرای حضرت آمنه و به دنیا آمدن حضرت محمد(ص) را روایت می كند، این برنامه ساعت 8:25 تقدیم علاقه مندان می شود.«صبح عید با شما» همزمان با سالروز میلاد پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) عیدانه شادی را تقدیم می كند.«صبح عید با شما» به تهیه كنندگی ساجد قدوسیان، سه شنبه 11 مهر ساعت 9:00 پخش می شود.
«به افق نور» نیز روز سه شنبه 11 مهر با تاكید بر حدیثی از حضرت محمد(ص) كه خوشرویی كینه را از بین می برد ساعت 11:00 با اجرای محمد اطهری و كارشناسی حجت‌الاسلام محمد پویا و علی آقا بابا به روی آنتن می رود.«گوهران» در همان روز نگاهی به ادبیات و اشعار نبوی در سالروز ولادت با سعادت پیامبر (ص) دارد، این برنامه با اجرای شهاب شهرزاد ساعت 12:40 تقدیم می شود.
«باغ هنر» نیز در این روز به مرور آثار ادبی و فرهنگی با مدح حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) می پردازد. «باغ هنر» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 تقدیم می شود. «شب بخیر كوچولو» هم جهت آشنایی كودكان با مكارم اخلاقی پیامبر(ص) قصه ای از مهربانی پیامبر(ص) را می گوید. این برنامه با اجرای مریم نشیبا از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:35 از رادیو ایران موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز موج ای ام ردیف 558 كیلو هرتز پخش می شود.
رادیو معارف و نگار دلها
ویژه‌برنامه زنده «نگار دلها» جشن میلاد را با امواج رادیو معارف به خانه امت اسلامی می‌برد.این برنامه به همت گروه قرآن و اهل بیت (ع) با محوریت موضوع پیامبر شناسی و تاكید بر رافت پیامبر و امام صادق (ع) به عنوان عنصر جاذبه ایشان طراحی و تولید می شود .همچنین بررسی ویژگی های امت نبی اكرم و امت سازی از نگاه امام جعفر صادق علیه السلام از جمله موضوعاتی است كه در این برنامه به آن پرداخته می شود .«نگار دل ها» سه شنبه ساعت 9 الی 11 شنیده خواهد شد.
میلاد امام مهربانی ها در رادیو تهران
»مهر رسول» عنوان برنامه 17 ربیع الاول شبكه رادیویی تهران كه به همین مناسبت از 6 صبح تا ساعت 20 از چهار گروه برنامه ساز رادیو تهران تقدیم مخاطبان می شود.
انعكاس برنامه‌های جشن میلاد پیامبراكرم(ص) در تهران و استان‌های مختلف در سطح محلات، مساجد و حتی روستاهای كشور، پخش سرود، نمایش های طنز رادیویی و مولودی خوانی و... از دیگر بخش های این ویژه برنامه است. گروه تفریحات و سرگرمی از ساعت 17 تا 20 با ایجاد فضایی شاد و مفرح و بخش های طنز روی آنتن رادیو تهران می رود، مهر رسول با دعوت از كارشناسان مذهبی و همچنین خوانندگان مطرح در خدمت مخاطبان است.
برنامه گروه تاریخ و معارف از ساعت 10 تا 14 ضمن ارتباط با استان هایی كه اهل سنت هستند، بحث های كارشناسی با محوریت ابعاد شخصیت پیامبر اكرم(ص) خواهد داشت. انعكاس همایش پیرغلامان كه در زیباكنار برگزار می شود و انعكاس جشنواره موسیقی نواحی اقوام كه در كردستان برگزار می شود از دیگر بخش های برنامه «مهر رسول» است.
شبكه رادیویی تهران را روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا روی موج ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز بشنوید.
رادیو صبا در صبح عید
این شبكه رادیویی دوشنبه10 مهر، ساعت 22 ویژه برنامه «صبامك» عیدانه را به مناسبت ولادت حضرت محمد(ص) با پخش ترانه و طنز آهنگ های شاد با هنرمندی پیشكسوتان رادیو تقدیم شنوندگان می كند، ویژه برنامه «دست افشان» این شب ها ساعت 20 با محوریت بیان ویژگی‌ها و فضایل اخلاقی پیامبر اكرم (ص) در فضایی شاد در قالب آیتم‌های متنوع و ارتباط تلفنی با سایر استان‌ها همراه مخاطبان می‌شود.
«صبح عید» ویژه برنامه عیدانه این شبكه رادیویی است كه روز یازدهم مهر به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اكرم (ص) ساعت 10 صبح تقدیم شنوندگان می شود.
ویژه برنامه های رادیو سلامت در جشن میلاد نبی اكرم (ص)
برنامه "مهرافشان" روز دوشنبه 10 مهر ماه، از ساعت 17 به مدت 90 دقیقه با موضوع "الگو قرار دادن اخلاق نبوی در خانواده و روابط خانوادگی" از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز روی آنتن می رود. در این برنامه بخش هایی همچون گزارش مردمی، بخش های نمایشی با بازیگری الهام زرتاختی و امین ضیایی و بخش های كارشناسی و گفتگویی در خصوص وحدت و صلح پخش خواهد شد.
برنامه "پیامبر مهربانی" روز سه شنبه از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه با رویكرد ترویج مهربانی با تكیه و الگو برداری از اخلاق پیامبر به موضوع" تاثیر شفقت در تمام ابعاد زندگی " می پردازد. در این برنامه بخش هایی چون نقطه شروع، سفید پوش سفید باطن، سفیر صلح و جشن شادی وجود دارد كه هر كدام ابعاد مختلف این موضوع را در حوزه سلامت پوشش می دهند.
«صورت ماه» در رادیو گفت و گو
« صورت ماه» به همین مناسبت روز 11 مهر ساعت 30 دقیقه بامداد و «رسول صادق »ویژه میلاد پیامبر اكرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) ساعت 9، از این شبكه رادیویی پخش می شود. « خورشید ولایت» شامل ابعاد زندگی امام جعفر صادق (ع) و وضعیت سیاسی و اجتماعی دوران ایشان ساعت 12 و «مهرخانه »ویژه ولادت نور آغاز غلبه نور بر تاریكی ساعت 13 و «كلك سخن »كه شامل سخن بزرگان است ساعت 15شنیده می شود.
رادیو فرهنگ و مهر جهان تاب
ویژه برنامه «مهر جهان تاب» از گروه تاریخ و اندیشه به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اكرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) با بخش های، ارتباط زنده با مراكز استان های كردستان و سیستان و بلوچستان، مولودی خوانی، كارشناسی ،روایت، شعر خوانی، معرفی كتاب، گزارش و بخش های دیگر و... دوشنبه10 مهرماه، ساعت 20:00پخش می شود.
«خورشید مدینه» سه شنبه 11 مهرماه، ویژه برنامه سالروز ولادت پیامبر اكرم(ص) است كه شنیده می شود.
رادیو پیام و «پیامبر رحمت »
این شبكه رادیویی برنامه«پیامبر رحمت» را با موضوع تبیین ویژگی های بارز حضرت محمد(ص) به مدت 2 دقیقه پخش می كند. همچنین در ولادت حضرت امام جعفر صادق(ع) برنامه « پیامبر زندگی» به مدت 2 دقیقه با موضوع تبیین ویژگی های امام جعفر صادق(ع) پخش می شود.
رادیو اقتصاد و «محمد امین»
ﻭِﻳژﻩ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ«محمد امین» برنامه ای شاد و مفرح با حضور كارشناسان مذهبی كه به بررسی ﺧﺼﻮﺻﻴﺎﺕ ﺭﺳﻮﻝ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﺎ ﻣﺤﻮﺭﻳﺖ ﺍﻣﺎﻧﺘﺪﺍﺭﻱ ﻭ ﺳﻴﺮﻩ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﺍﻳﺸﺎﻥ می پردازد، در این برنامه ضمن گفت وگو با مسئولان ﻭ ﻫﻭﻃﻨﺎﻥ ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﺍﻫﻞ ﺗﺴﻨﻦ بر ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻭﺣﺪﺕ ﻣﻴﺎﻥ ﺍﻣﺖﺍﺳﻼﻡ تاكید خواهد شد.
پخش سخنان مقام معظم رهبر انقلاب(مد ظله العالی) در خصوص ویژگی های رسول اكرم(ص) و گزارش های مردمی در مورد خصوصیت ایشان از بخش های دیگر این برنامه كه 11 مهر ساعت 10 پخش می شود.
رادیو جوان با برادران من
ویژه برنامه «برادران من» قصد دارد به موضوعاتی مرتبط با وحدت اسلامی بپردازد و نقش آن در جهان اسلام و كل جهان را بررسی می كند. این برنامه، به تعریف و معنای وحدت اسلامی و راهكارهایی برای تقویت آن خواهد پرداخت. همچنین، تأثیر وحدت اسلامی بر جهان اسلام و ارتباط آن با كل جهان را نیز به صورت گسترده مورد بررسی قرار می‌دهد.
علاوه بر این، تعامل و همكاری متفكران جهان اسلام در راستای تقویت وحدت نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. نقش مردم و علما در تقویت وحدت اسلامی نیز به عنوان دو عامل كلیدی در این برنامه مورد توجه قرار خواهد گرفت.ویژه برنامه «برادران من» دوشنبه و سه شنبه ساعت 20:00 تقدیم شنوندگان رادیو جوان می شود.
انتهای پیام./

دسترسی سریع