مریم یوسفی پور، نامزد بخش اصلی جشنواره رادیویی پژواك عنوان كرد: ورود مستندسازان تازه نفس به جشنواره پژواك

مریم یوسفی پور نامزد بخش اصلی جشنواره پژواك تاكید كرد این جشنواره قدم بسیار بزرگی برای رشد و تقویت مستندسازان برداشته و منجر به ورود تازه نفس ها شده است.

1403/02/25
|
11:57

به گزارش ستاد خبری جشنواره مستند رادیویی پژواك، مریم یوسفی پور، نویسنده و تهیه كننده با اثر مستند «دیوار» در بخش اصلی جشنواره با موضوع مقاومت از رادیو اقتصاد نامزد دریافت جایزه در سومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك شده است. او با بیان اینكه جشنواره می تواند به تقویت مستندسازی كمك كند، گفت: با توجه به موج رقابت، انگیزه برنامه سازان و دغدغه شبكه ها برای حضور در این رقابت، این جشنواره قدم بسیار بزرگی برای رشد و تقویت مستندسازی برداشته است، چرا كه دیدم حتی دوستانی كه تاكنون یك مستند هم نساخته اند، سعی كردند با حضور در كارگاه ها و مطالعه مفید دانش خود را در این زمینه بالا ببرند و اثرشان قابلیت حضور پیدا كنند. همچنین این جشنواره منجر به ورود مستندسازان تازه نفس با نگاه هایی متفاوت و جدید شده است.
وی با بیان ویژگی ها و مولفه های برگزیده شدن آثار در جشنواره عنوان كرد: برای برگزیده شدن نیازمند مولفه هایی است؛ اول آنكه انتخاب سوژه مناسب، بسیار مهم و حل شدن 50 درصد كار است. در ادامه نگاه مستندساز نسبت به سوژه، نحوه پرداخت و در نهایت انتقال یك پیام اثرگذار است. بنابراین نگاه مستندساز باید هنرمندانه و منحصر به فرد باشد. از نظر من چنین اثری، مستند قابل توجهی است.
یوسفی پور تاكید كرد: این جشنواره در شرایط عادلانه و داوری های تخصصی و حرفه ای انجام می شود و می تواند حس اشتیاق، رقابت سالم و افزایش كیفیت در تولیدات رسانه ای را در بین برنامه سازان چند برابر كنند.
وی در پایان با اشاره به اینكه فرزند رادیو است،بیان كرد: رادیو برای تك تك ما انرژی، سرمایه، وقت و تجربه صرف كرده تا از نقطه شروع كارمان به جایی برسیم كه الان هستیم و آثار قابل قبول بسازیم . تك تك ما سرمایه های این رادیوی شریف هستیم.

دسترسی سریع