نامزد دریافت جایزه بخش حادثه تروریستی كرمان سومین دوره جشنواره پژواك: افشای حقایق حادثه تروریستی كرمان در مستند رادیویی "كرمان چون كوه"

سینا شاملو جانی بیك، مستندساز كه با اثر "كرمان چون كوه" نامزد دریافت جایزه در جشنواره پژواك شده، معتقد است كه اثرش مخاطب را تشنه حقیقت خواهد كرد و متوجه حقایق حادثه تروریستی كرمان می شود.

1403/02/27
|
21:05

به گزارش ستاد خبری سومین دوره جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك، سینا شاملو جانی بیك نامزد دریافت جایزه بخش حادثه تروریستی كرمان با اثر «كرمان چون كوه» از رادیو ایرانصدا شده است. مراسم اختتامیه 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود و جوایز بخش های اصلی، مردمی، ویژه و عملیات تنبیهی وعده صادق اهدا خواهد شد. شاملو جانی بیك با اشاره به محتوای اثرش با نام «كرمان چون كوه» گفت: این مستند درباره حادثه سالگرد شهادت سردار سلیمانی و حادثه تروریستی كرمان است. مستند ساخته شده روایتگر دیدگاه های مردم درباره علت این اتفاق است.
وی ادامه داد: برای ساخت مستند به سراغ یك خانواده در شهر كرمان رفتم و نظرات شان را در خصوص مسائل سیاسی و حادثه اخیر تروریستی جویا شدم. بعد از این گفتگو، حادثه تروریستی كرمان مرور می شود و در ادامه كارشناسان درباره علت حادثه، حضور مردم و مسئولان صحبت می كنند و دیدگاه های خود را به اشتراك می گذارند.
شاملو جانی بیك در دوره های گذشته جشنواره پژواك شركت نكرده است و اولین بار است كه در جشنواره حضور دارد. وی هدف از ساخت این مستند را افزایش اطلاعات، دانش و آگاهی نسبت به حادثه تروریستی كرمان دانست و ادامه داد: بعد از رخ دادن حادثه تروریستی كرمان، برخی به اشتباه نگرش منفی داشتند. در مستند "كرمان چون كوه" شفاف سازی برای مخاطب صورت می گیرد. برای تهیه این مستند روزهای متعددی فكر كردم تا به نگاه صحیح برای روایت آن برسم.
وی تصریح كرد: برای ساخت این مستند از همفكری همسرم بهره بودم. او برای پژوهش این اثر زحمات زیادی كشید.
نامزد دریافت جایزه بخش حادثه تروریستی كرمان بیان كرد: نمی دانم در روز اختتامیه جشنواره جزو برگزیدگان هستم یا نه اما برایم اهمیت داشت تا مستندی با این موضوع بسازم و شفاف سازی كنم، زیرا خبرهای نادرست در فضای مجازی نسبت به این موضوع وجود داشت. من در این مستندگر روایتگر حقایق این حادثه تروریستی هستم.

دسترسی سریع