ویژه برنامه های رادیو به مناسبت جشن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) معرفی می شود ترویج ازدواج ساده در شبكه های رادیویی

شبكه های رادیویی به میمنت سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج با تهیه و تولید برنامه های متعدد و متنوع به گرامیداشت و ترویج ازدواج ساده می پردازد.

1403/03/19
|
09:12

همچنین قرار است مراسم عروسی سه زوج جوان با حضور در رادیو برگزار و روانه آنتن شود.

*رادیو ایران؛ به افق آفتاب ایران*
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، شبكه رادیویی ایران با برنامه های «سلام صبح بخیر، خانه و خانواده، به افق آفتاب ایران امروز و ایرانشهر» سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را گرامی می دارد. برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» شنبه 19 خرداد، با موضوع ازدواج تقدیم می شود. برنامه «خانه و خانواده»  ساعت 9 با حضور مهمان موفق و كارشناسان از راه های ازدواج موفق می گوید. برنامه «به افق آفتاب» نیز روز در همان روز از معیارهای ازدواج مناسب می گوید. «ایران امروز» میزگردی است با حضور مسئولان و از راه های تسهیلگری ازدواج گفته می شود. برنامه «ایرانشهر» با موضوع ازدواج ساعت 18:15  تقدیم مخاطبان رادیو ایران می شود.

*رادیو جوان؛ جوونی مجاز*
شبكه رادیویی جوان در همه برنامه ها از جمله «جوان ایرانی سلام»، «كافه رادیو»، «اینجا شب نیست»، «رادیوم» و «قرار» به موضوع ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) می پردازد. همچنین ویژه برنامه زنده «جوونی مجاز» كه ساعت 17 پخش می شود به مبحث ازدواج ساده اختصاص دارد. 

*رادیو فرهنگ؛ كبوترانه*
شبكه رادیو‌یی فرهنگ روز شنبه 19 خرداد برنامه های «صبح به وقت فرهنگ»،«سرزمین من» و « كبوترانه» را به این مناسبت اختصاص داده است. برنامه « صبح به وقت فرهنگ» ساعت 6:30 با نگاهی به سیره زندگی امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) در بخش تعاملی با مخاطبان از گروه جامعه و كتاب پخش می شود. »سرزمین من» ساعت 13 تا 14 با مروری بر رویدادهای تاریخی در بخش كارشناسی به این موضوع می پردازد. برنامه «كبوترانه» به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) در فضایی شاد همراه با قطعه های نمایشی روی آنتن می رود و  موضوع سبك زندگی شاد و اسلامی بررسی می شود. «كبوترانه» با اجرا و بازی علیرضا تابان و آسیه گرجی ساعت 14 تا14:30 تقدیم شنوندگان خواهد شد.

*رادیو تهران؛ازدواج آسان*
شبكه رادیویی تهران شنبه 19 خرداد برنامه«شهر آفتاب» را در گفت وگو با مسئولان درباره تسهیلاتی كه به زوج های جوان اعطا می شود و با هدف ترویج ازدواج آسان روی آنتن می برد. این برنامه ساعت 6:30 روی آنتن می رود. برنامه«باغ فردوس» از ساعت 11:40 با پرداخت به موضوع ازدواج، برنامه«خانواده تهرانی» از ساعت 8 با مضمون ازدواج صحیح و برنامه «تهران من» از ساعت 17 با موضوع تجمل در ازدواج پخش خواهد شد.
*رادیو نمایش؛ بخوان به نام پروانه*
شبكه رادیویی نمایش ویژه برنامه زنده "بخوان به نام پروانه" را به روی آنتن می برد.این برنامه به تهیه كنندگی و نویسندگی نسیم السادات صباغان و گویندگی مهرناز شعبانی و سعید سلطانی، روز شنبه 19 خرداد ساعت 7:30 از رادیو نمایش پخش می شود.

*رادیو اقتصاد؛ ازدواج با مدیریت اقتصادی*
شبكه رادیویی اقتصاد با هدف ترویج سنت ازدواج، روش های مدیریت مالی و اقتصادی بررسی و راهكارهای تسهیل آن را تبیین می كند. برنامه صبحگاهی "روزیِ نو" در گفتگو با معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، ایجاد شرایط مطلوب برای تسهیل ازدواج جوانان را مطالبه می كند. برنامه تحلیلی "هشت صبح" به موضوع مشكلات در فرآیند پرداخت وام ازدواج می پردازد و انتظارات مردم از مسؤلان را در این حوزه می پردازد. در برنامه "به توان زندگی" با حضور دكتر محمدرضا عباسپور موضوع "اهمیت شغل خواستگار در انتخاب همسر آینده" بررسی می شود. روایتی مستند با عنوان "به همین سادگی" از ازدواج ماندگار دو دانشجو كه در شرایط سختِ زندگی ازدواجی ساده داشتند، تهیه شده كه برای ساعت 11:35 در جدول پخش رادیو اقتصاد قرار گرفته است.موضوع مجله عصرگاهی "گذربازار" در ساعت 16 نیز ازدواج آسان است.

*رادیو ورزش؛ همراه با زوج ورزشی بانوان*
"گلخونه‌" نام ویژه برنامه روز ازدواج است كه روز شنبه از ساعت 10 از رادیو ورزش و رادیو ورزش بانوان پخش خواهد شد. در این برنامه یك زوج ورزشی قهرمان حضور دارند و با مرور زندگی و تجربیات مختلف آن‌ها در زمان‌های مختلف زندگی نشان‌‌خواهند داد كه زندگی مشترك نه تنها مانعی برای رسیدن به سكوهای قهرمانی نیست بلكه تشویقی است برای ادامه راه. در این برنامه بخش‌های طنز مادربزرگ با زبان طنز به مشكلات و گره‌های زندگی مشترك ورزشكاران می‌پردازد. همچنین مستند زندگی ورزشكاران متاهل و حلقه طلایی، مروری بر موفقیت‌های ورزشكاران حرفه‌ای متاهل است.

*رادیو سلامت؛ همراه با مهر و ماه*
«مهر و ماه» ویژه روز ازدواج روز شنبه 19 خرداد از رادیو سلامت پخش می شود. این برنامه با هدف الگوپذیری از ائمه اطهار (ع) و ترویج ازدواج آسان با اجرای محیا اسناوندی و مسعود خواجه وند  تقدیم شنوندگان می شود.این برنامه رادیویی بخش های مختلفی دارد. از قبیل «آیینه و شمعدان»، «تكیه گاه امن»، «ازدواج آسان»، «مهر و ماه» و... این برنامه به تهیه كنندگی سارا شریفی از ساعت 10 و 30 دقیقه به روی آنتن می رود.

 *رادیو صبا؛ «عروسی خوبان» روی امواج* 
 شبكه رادیویی صبا به مناسبت فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و روز ازدواج جشن عروسی زوج های جوان را روی آنتن صبا برگزار می كند. این برنامه با هدف ترویج ازدواج آسان روز شنبه 19 خرداد ساعت 15 مراسم عقد سه زوج جوان را روی آنتن صبا برگزار می كند. این ویژه برنامه درفضای آزاد ساختمان شهدا با حضور مدیران سازمان صدا و سیما، مدیران شبكه های رادیویی  و مخاطبان شبكه رادیویی صبا برگزار می شود. جمعه 18 خرداد ویژه برنامه «صبامك عیدانه» با هنرمندی پیشكسوتان رادیو تقدیم مخاطبان می شود. نمایش طنز  «خانواده مبارك» با موضوع ازدواج فامیلی روز ازدواج را گرامی می‌دارد. «كوك آوا» با پخش موسیقی و ترانه با مضمون عروسی ساعت 14:30 تقدیم شنوندگان می شود. برنامه موسیقی محور  «صباهنگ» ساعت 21 با موضوع عشق راهی آنتن می شود.

*رادیو پیام؛ پیام روز*
برنامه "پیام روز" به مناسبت سالروز ازدواج امام علی (ع ) و حضرت فاطمه (س) به تهیه كنندگی  مهدیه پهلوانی با موضوع ترویج ازدواج آسان و سنت اهل بیت (ع) پخش می شود.

دسترسی سریع