پخش روزانه 36 ساعت تلاوت ترتیل از شبكه های رادیویی

دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا از پخش روزانه 36 ساعت تلاوت ترتیل از شبكه های رادیویی در ماه مبارك رمضان خبر داد.

1399/02/10
|
10:53

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، دكتر مجتبی ایزدی دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا با بیان اینكه همزمان با فرارسیدن ماه مبارك رمضان شبكه های رادیویی در ساعات مختلف تلاوت ترتیل یك جزء از قرآن كریم را روزانه پخش خواهند كرد، اظهار داشت: شبكه ی رادیویی ایران بعد از اذانگاهی صبح تلاوت ترتیل یك جزء از قرآن كریم را با صدای استاد عبدالعزیز عكاشه پخش می كند.
وی افزود: شبكه ی رادیویی تهران ساعت 3 بامداد با صدای استاد محمدحسین سعیدیان و شبكه ی رادیویی فرهنگ ساعت 15 با صدای استاد شهریار پرهیزكار تلاوت ترتیل یك جزء از قرآن كریم را تقدیم مخاطبان خواهد كرد.
ایزدی تصریح كرد: شبكه ی رادیویی معارف در دو بازه زمانی 5 صبح، تلاوت ترتیل مراسم جزء خوانی حرم حضرت معصومه(س)؛ همچنین در ساعت 15جزء خوانی حرم امام رضا(ع) را پخش می كند.
وی گفت: شبكه ی رادیویی قرآن نیز در 3 بخش اقدام به پخش ترتیل یك جزء از قرآن كریم خواهد كرد كه در ساعات 24 و 12:15 با صدای قاریان مصری و ایرانی و در ساعت 5 صبح با صدای خلیفه طنیجی پخش خواهد شد.
وی در ادامه اضافه كرد: تلاوت ترتیل یك جزء از قرآن كریم از شبكه ی رادیویی سلامت ساعت 23 با صدای استاد حسین كرمی، رادیو نمایش ساعت 12 با صدای شیخ محمد ایوب، رادیو اقتصاد ساعت 2 بامداد با صدای محمد صدیق منشاوی و رادیو ورزش ساعت 4 بامداد با صدای استاد عبدالفتاح طاروطی به روی آنتن می رود.
مدیر شبكه ی رادیویی قرآن گفت: رادیو جوان نیز تلاوت ترتیل نیم جزء از قرآن كریم را پس از اذان صبح و نیم جزء دیگر را ساعت 22 با صدای محمد جبریل پخش می كند.
وی اذعان داشت: جدول پخش تلاوت ترتیل یك حزب در شبكه ی رادیویی صبا (10،13،17 و 20 می باشد در شبكه ی رادیویی گفتگو نیز در ساعات 4، 14،18 و 19 و همچنین در رادیو پیام؛ تلاوت ترتیل یك صفحه از قرآن كریم پس از اذانگاهی ظهر خواهد بود.
دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا در ادامه به ساعات پخش تلاوت های ترتیل قاریان مشهور از رادیو ترتیل اشاره كرد و گفت: در ماه مبارك رمضان هر روز تنها تلاوت ترتیل همان جزء به مدت 60 دقیقه پخش خواهد شد و نیم ساعت قبل و نیم ساعت بعد از لحظات اذان به افق تهران پخش تلاوت ترتیل قطع می شود و به جای آن برنامه اذانگاهی به سمع شنوندگان می رسد.
وی با بیان اینكه تلاوت های ترتیل در رادیو ترتیل بر روی فركانس 5/95 (رادیوی مناسبتی) پخش می شود و همزمان از ایرانصدا قابل دریافت می باشد، اظهار كرد:این شبكه ی رادیویی در گیرنده های دیجیتالی تلویزیون هم قابل دریافت است و تصاویر صفحات قرآن همراه با ترجمه با پخش تلاوت ترتیل به نمایش در می آید. هر شنونده نیز می تواند با صدای قاری دلخواه خود یك دور قرآن را در ماه مبارك رمضان ختم كند.
مجتبی ایزدی در پایان خاطرنشان كرد: از ساعت 6 صبح تا 5 صبح روز بعد به ترتیب ترتیل یك جزء از قرآن كریم با صدای این قاریان پخش خواهد شد: محمود خلیل الحصری، محمد ایوب، حسین كرمی، محمد جبریل، محمدحسین سبزعلی، محمدصدیق منشاوی، عبدالباسط محمد عبدالصمد، شهریار پرهیزكار، مصطفی اسماعیل، احمد نعینع، عباس امام جمعه، عبدالعزیز عكاشه، محمدحسین سعیدیان، خلیفه طنیجی، محمد احمد عامر، محمود علی البناء، عبدالفتاح طاروطی، شحات محمد انور، محمود حسین منصور، كریم منصوری و احمد رزیقی.

دسترسی سریع