جشنواره برنامه های رادیو فرهنگ در میلاد حضرت مهدی (عج)

شبكه رادیویی فرهنگ برنامه‌های مختلفی را تدارك دیده است كه با در نظر گرفتن موضوعاتی متناسب با ولادت با سعادت امام عصر (عج) از سه شنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه 16،17 و 18 اسغند ماه رنگ و بوی مهدوی گرفته و با موضوع انتظار به استقبال این روز با شكو

1401/12/16
|
19:33

باغ كل نرگس ویژه گروه كتاب
گروه كتاب رادیو فرهنگ‌‌دو ویژه برنامه با عنوان «باغ گل نرگس» را سه شنبه و چهارشنبه شب جایگزین برنامه كتاب فرهنگ می كند این برنامه كه ساعت 20 پخش می شود با محوریت كتابشناسی مهدوی روانه آنتن می شود سه شنبه 16 اسفند در «باغ گل نرگس»شنوندگان درباره داستان و رمان مهدوی می شنوند و چهارشنبه 17 اسفندماه نیز آثار رضا بابایی به ویژه ندبه های دلتنگی بررسی می شود این برنامه را زهرا نصرالهی تهیه می كند ونویسنده و مجری آن راضیه گردكاهد است.
در «كتاب هفته » كه ساعت 23:30 پخش می شود این هفته نگین خواجه نصیر خواندن كتاب غایب كه روایتی داستانی از زندگی امام زمان (عج)به قلم حسن بیانلو از انتشارات سوره مهر را آغاز كرد كه تا پایان هفته ادامه دارد.
نكاهی به سنت اقوام در جشن های مهدوی
وبژه برنامه گروه جامعه كه از ساعت 9 صبح پخش می شود به فراخور موضوع اصلی این برنامه كه فرهنگ مردم است جشن های نیمه شعبان و رسوم شهرهای مختلف در جشن میلاد امام زمان (عج) در ایران و دیگر كشورهای مسلمان را معرفی می كند‌ و فضایی شاد دارد .برنامه «تاریكخانه» نیز دیگر برنامه این شبكه رادیویی است كه به موضوع موعود و‌ منجی در سینمای هالیوود اختصاص دارد و علاقه مندان می توانند شنونده این برنامه در روز چهارشنبه 17 اسفند ساعت 8 صبح از گروه تولید وتامین باشند.
«پیدای پنهان » عنوان برنامه‌ای است كه به اشعار مهدوی می‌رود و از فعالیت هنرمندان در تروج فرهنگ انتظار و آثار شاعران و نوبسندگان در حوزه امام عصر (عج)می‌گوید. این برنامه نیز چهارشنبه از ساعت16:00 پخش می شود و شنوندگان با همراهی آن می‌توانند از فعالیت ها و برنامه های فرهنگی و هنری انجام گرفته در زمینه مهدویت مطلع شده و در بخش اشعار مهدوی از دیروز تا امروز را بشنوند.
در برنامه «جوانه ها» نیز چهارشنبه به موضوع ولادت حضرت مهدی (عج) و تولد 3سالگی جوانه ها پرداخته می شود و در بخش «ما میتوانیم» ویژگی های نوجوان منتظرالظهور بیان می شود.معرفی كتاب جلد 14 از مجموعه كتاب 14 معصوم و نگاهی به زندگی و‌آثار نغمه مستشار نظامی همچنین در بخش گردشگری سفر به مسجد جمكران از دیگر بخس های یرنامه ای است كه مریم قاسمی به عنوان تهیه كننده در كنار نوجوانان آن را تولید كرده است.
فضای مجازی رادیو فرهنگ و پویش مردمی خاطر_عاطر
پویش مجازی مردمی خاطر_عاطر (سخنی درباره امام زمان (عج) یا گفتگویی با ایشان) در ‌آستانه نیمه شعبان از سوی رادیو فرهنگ راه‌اندازی شده است.خاطر_عاطر قراری با هنرمندان، نویسندگان، فرهیختگان و مخاطبان رادیو فرهنگ است كه به مناسبت میلاد امام زمان (عج) برگزار می‌شود.در این پویش علاقه مندان حداكثر تا 114 ثانیه از امام زمان (عج) گفته و صــدای خـود را ارسال می‌كنند. علاقه مندان می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر از طریق كانــال رادیـو فرهنگ در پیام رسان بله به نشانی @radiofarhang مراجعه كنند.

دسترسی سریع