عیدانه رادیو در روز مبعث حضرت رسول اكرم(ص)

شبكه های رادیویی سلامت، ایران، اقتصاد و تهران فرخنده عید مبعث حضرت رسول اكرم(ص) را جشن می گیرند.

1401/11/25
|
11:15

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ به مناسبت عید نبوت پیامبر اكرم(ص) شبكه های مختلف رادیویی با تهیه و تدارك ویژه برنامه ها، مسابقه، دعوت از گروه های موسیقی، میان‌برنامه و ... عیدانه خود را تقدیم مخاطبان و فرهیختگان می كنند.

«پیامبر مهربانی»از رادیو سلامت
همزمان با سالروز مبعث پیامبر اكرم (ص)، شبكه رادیویی سلامت، شنبه 29 بهمن ماه، به منظور آشنایی بیشتر مخاطبان با صفات شخصیتی و اخلاقی پیامبر (ص) و تاثیرات آن بر خانواده و جامعه ویژه برنامه «پیامبر مهربانی» را روی آنتن می برد.
این برنامه رادیویی با محوریت یكی از ویژگی های شاخص پیامبر اكرم (ص) كه شفقت و مهربانی است، با بخش های متنوعی همچون «خارها گل می شوند» كه به مهربانی آدم ها در حوزه های مختلف می پردازد؛ «سفید پوش سفید باطن» كه مستند گزارشی از پرستاری و مهربانی با بیماران است؛ «نذر جان»، «از سبوی محمد» كه به شیوه های مهربانی پیامبر(ص) خواهد پرداخت؛ «سفیر صلح» گفتگو با خیرینی است كه در حوزه های مختلف اجتماعی فعالیت دارند؛ و «نقطه پیوند» از دیگر بخش هایی است كه به این مناسبت پخش می شود.
یادآور می شود، ویژه برنامه «پیامبر مهربانی» به تهیه كنندگی «سارا شریفی» و گویندگی «حامد رضا مهتدی»، از ساعت 10 به مدت 90 دقیقه از موج FM ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

«بهار جان» از امواج رادیو ایران
ویژه برنامه «بهار جان» با موضوع بیان فضایل پیامبر مهربانی ها از جمله مكارم اخلاق بودن ایشان و شرح ابعاد آیه ی مكارم اخلاق در قرآن كریم، همچنین بررسی عصر بعثت پیامبر از نگاه امیرالمومنین علی علیه السلام در نهج‌البلاغه
به تهیه كنندگی حسین معصومی، گویندگی حمیدرضا رضایی و كارشناسی مسلم داودی نژاد جمعه ساعت 22 به مدت یك ساعت از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

«محمد امین» كاری از رادیو اقتصاد
ویژه برنامه« محمد امین» نگاهی به رویكردهای اقتصادی حضرت رسول اكرم(ص) در تجارت كه لقب امین را برای ایشان به ارمغان آورد، دارد.
این برنامه به تهیه كنندگی پویان امینان ، گویندگی معصومه سادات سید علوی ساعت 10 به مدت 120 دقیقه پخش می شود.

«باغ فیض» روی آنتن رادیو تهران
شبكه رادیویی تهران با ویژه برنامه های "باغ فیض"، "شهر آفتاب"، "سعادت آباد" و "تهران من" با حضور مهمانان مختلف و پخش آیتم های طنز به صورت ویژه‌ای معطر با عید نبوت پیامبر اكرم (ص) می‌شود.
"باغ فیض" روز جمعه 28 بهمن، از ساعت 21:30 با مضامینی همچون اعمال شب و روز عید مبعث، نماز، روزه، زیارت، دعاهای مخصوص و فضیلت این عید روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می رود.
ارتباط با حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، گفتگو با كسانی كه تازه به دین اسلام گرایش پیدا كرده اند و مصاحبه با قاریان مسابقات تلاوت قرآن كریم و... از دیگر بخش هایی است كه با اجرای جواد تشكری از صدای پایتخت به سمع و نظر مخاطبان می رسد.
علاوه بر این؛ ویژه برنامه "شهر آفتاب" در روز عید مبعث از ساعت 6 تا 9 ؛ برنامه"سعادت آباد" از ساعت 11:35 و "تهران من" ساعت 17 تا 19 با بخش های شاد و مفرح همراه مخاطبان خواهد بود.

دسترسی سریع